Чому дитина вас не слухає

Чому дитина вас не слухає
Цікавість.
(«А що буде, якщо не послухаю?»)

Найчастіше така цікавість пов’язана з бажанням саме таким чином заявити про свій авторитет, зробивши щось на зло або всупереч. Наприклад, якщо батьки просять дитину прибрати іграшки, вона часом навмисно ігнорує їхнє прохання. У такому випадку потрібно розтлумачити дитині, навіщо потрібно прибирати за собою і привести свій власний приклад. Адже батьки – це найкращий приклад для наслідування, і якщо у вашій кімнаті сущий безлад, то і в дитячій буде аналогічна ситуація.

Нерозуміння заборон. Іноді дитина не розуміє, чому саме забороняється виконувати певну дію або прохання. І це правильно. Погодьтеся, діти не зобов’язані розуміти голослівне прохання: «Спочатку суп, а потім цукерки».

Навчіться розмежовувати свої цілі і бажання малюка. Якщо ви, переслідуючи благі наміри нагодувати рідне чадо, шантажуєте його цукеркою, то це призведе лише до одного – до глибокого нерозуміння. Будьте другом своїй дитині і прагніть налагодити партнерські відносини з нею.

«Перш ніж ми підемо гуляти, постарайся встигнути прибрати у своїй кімнаті. А коли ми повернемося, ти не будеш витрачати на прибирання свого часу, а спокійно гратись», – приблизно в такому дружньому тоні потрібно викладати дитині свої прохання.

Відсутність батьківського авторитету. Сенс батьківського авторитету не укладається в боротьбі за владу. Однак у кожній родині існують свої непохитні правила. Наприклад, неприпустимо, щоб дитина не поважала і грубіянила батькам. А якщо маленький норовливець регулярно ігнорує ці золоті правила, значить, батьки не змогли розтлумачити їх значення в доступній та зрозумілій формі. Адже якщо дитина вас не слухає, значить, вона вас не розуміє.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber