Чому довго немає сходів

Чому довго немає сходів
Чому довго немає сходів

«Погляд часу» №17-2019

Із ситуацією, коли довго немає сходів, стикаються чимало городників. Основні причини такі.

Низька температура. Для проростання насіння більшості культур потрібна температура близько +20 градусів. Однак бажано знати більш точно необхідну температуру для конкретної культури. Адже якщо вона буде на 5-10 градусів нижча за оптимальну, сходи можуть значно забаритися. Особливо примхливий у цьому відношенні перець.

Несвоєчасний посів. Якщо висівали у відкритий ґрунт, то цілком може трапитися таке, що посів було зроблено занадто рано чи пізно. У цьому випадку насіння чекатиме оптимальної температури. Крім того, після тривалого перебування у холодній землі воно може й зовсім не прорости.

Щільний ґрунт. Буває, що ґрунт недостатньо пухкий. Насіння містить запас поживних речовин, і на початковому етапі йому не потрібна родюча земля. Однак для того щоб рослини були міцними, їм необхідне ґрунтове повітря. Якщо ґрунт перезволожений, насіння через відсутність кисню може задихнутися і загнити.

Неправильний полив. Землю слід поливати перед посівом, бо інакше насіння може бути змите струменем води у куток контейнера чи глибоко у землю.

Порушення глибини закладання насіння. Сіяти будь-які культури рекомендується на глибину, рівну триразовій ширині насіння. Потім присипати посіви компостом, щоб уникнути утворення ґрунтової кірки. Під нею рослина може загинути, так її і не пробивши.

Якщо ж помилки не були допущені, а проте насіння не сходить, краще почекати тиждень-другий. Адже терміни проростання насіння різних культур коливаються від 4-5 діб (редиска, редька, огірок, кабачок, гарбуз) до 15-25 (цибуля, морква, петрушка, селера, кріп) і навіть до 30-40 діб (деякі багаторічні квіткові культури). І навіть у межах однієї культури різні сорти і гібриди сходять у різні терміни.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.