Чому дитина їсть папір?

Їсти папір – не нормально, тож прояв такого «хобі» має насторожити батьків. Це перший сигнал організму про те, що щось не так, не вистачає якихось вітамінів та мікроелементів. Яких саме?

Чому дитина їсть папір?

Досить часто поїдання паперу та інших нехарчових продуктів – це просто прояв цікавості. Малюк пробує предмети на зуб, вивчаючи їх. Такі дії характерні для діток у віці 1-1,5 року. А оскільки паперові вироби знаходяться навколо нас досить часто, то увагу карапуза залучають упаковки, картонні книжки, туалетний папір, серветки, газети.

Ще одна часта причина вживання паперових виробів немовлям і дитиною у віці 1-2 років – це прорізування зубів. Коли ясна сверблять, дитина тягне до рота все щільне на дотик, що попадається під руку. Тому часто мамі доводиться відбирати книжки з твердими картонними сторінками, щоб вони залишилися цілими.

Бажання дитини жувати папір буває пов’язане з нестачею в раціоні рослинної клітковини. Основою паперової продукції виступає целюлоза. Вона нерозчинна у воді та не розщеплюється у травному тракті, оскільки в організмі відсутні відповідні для руйнування целюлози ферменти. Проходячи через кишківник, целюлоза сприяє травленню, як і клітковина в рослинній їжі.

Дитина може їсти паперові вироби і просто тому, що їй подобається їх консистенція і смак.

Нерідко смак малюків змінюється внаслідок залізодефіцитної анемії. Тоді малюк починає їсти неїстівне, наприклад, крейду, штукатурку, землю чи картон. Такі прояви недокрів’я зустрічаються й у дітей старшого віку, наприклад, у 10 років.

Якщо дивні харчові переваги виявлені у школяра чи підлітка, то про анемію треба подумати в першу чергу. Так вважає відомий педіатр Євген Комаровський.

«Уют» №31-28.07.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *