Чому дитина нервує і закриває вуха

Навіть дитина, яка має широкий словниковий запас, не завжди зможе пояснити, що відчуває. Фізичні ознаки, як-от прикривання вух або переляканий чи напружений вираз обличчя, можуть бути способом повідомити вам, що у дитини є проблеми. Спробуйте задати їй різноманітні запитання про те, що її засмучує, оскільки їй може бути легше визначити свої почуття, коли вона почує, як ви їх озвучуєте.

Чому дитина нервує
Аутизм

Дитина з аутизмом або іншим розладом спектру аутизму, таким як синдром Аспергера, чутлива до звуків. Вона може закривати вуха, коли чує будь-який тип шуму, який її дратує. Іншими ключовими ознаками будуть нездатність встановити зоровий контакт і труднощі з грою з іншими дітьми.

Чутливість до звуку

Чутливі діти дратуються через нові речі. Така дитина може легко дратуватися через шум і закриває вуха, щоб не чути його. Коли вона заспокоїться і буде готова опустити руки, м’яко поясніть, що викликало шум.

Страх

Малюк не розуміє, як влаштований світ, це може викликати у нього страх. Прикривання вух може бути захисною дією. Дитині може бути важко, коли вона перебуває в людному місці, поруч із твариною чи незнайомою людиною, коли стикається з новим досвідом (дитячий садочок або уроки плавання). Залишайтеся поруч, щоб вона могла вас бачити, доки їй не стане комфортніше в оточенні.

Фізичний біль

Малюк може відчувати фізичний біль, який не може виразити чи пояснити. Також дитина може реагувати на біль або дискомфорт у вухах, викликані інфекцією. У дитини з вушною інфекцією можуть бути проблеми зі сном, їжею та слухом. Також це може бути реакцією на біль у зубах або щелепі. Якщо ви підозрюєте будь-яку з цих проблем, негайно запишіться на прийом до педіатра.

Ознаки проблем із зором у немовляти

Зір у новонародженого не скоординований, хоча протягом наступних кількох місяців він покращується. Глибинне сприйняття, або тривимірний погляд на світ, розвивається між 5 і 8 місяцями.

До 9-12 місяців координація рук і очей покращується, і немовля може оцінювати відстані.
Розвиток сприйняття глибини відбувається приблизно в той час, коли ваша дитина може почати повзати, оскільки це необхідно для її безпеки.

Наприклад, немовля, яке має тривимірний огляд свого оточення, зазвичай перестає повзати на краю в небезпечних місцях, наприклад, біля сходового прольоту. Звичайно, це не означає, що немовля не потребує постійного нагляду для підтримки безпеки.
У дитини можуть виникнути проблеми з зором у будь-якому віці, які можуть заважати нормальному розвитку.

Ознаки, на які слід звернути увагу, включають надмірну сльозотечу, повіки, які почервоніли та покриті кіркою, безперервне обертання очей, біла зіниця та надзвичайна чутливість до світла. Негайно зверніться до лікаря, якщо ви помітили будь-яку з цих ознак.

«Уют» №24-09.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *