Чому капуста не зав’язується в головки

Буває, коли капуста добре приживається, однак головок не зав’язує. Причин цього чимало.

Чому капуста не зав'язується в головки
  • Найперше, насіння повинно бути якісне та свіже, тож купуйте лише в перевіреного продавця. Важлива також якість розсади. У відкритий ґрунт її висаджують з 5-6 листками. Якщо переросла та витягнулася, продуктивність рослин значно знизиться. Нехтування цим правилом також часто призводить до невдач у вирощуванні капусти.
  • Цій рослині потрібно вдосталь місця. Якщо висаджуєте пізньостиглі сорти, пам’ятайте, що вони формують багато листків і великі головки, тому потрібна більша площа живлення, ніж для ранніх. Таку розсаду висаджують із шириною міжрядь близько 60-70 см, відстань між рослинами у рядку – 50-60 см.
  • Капуста дуже не любить кислих ґрунтів, натомість до вподоби їй слаболужні. Тож коли щороку не вдається отримати гарний урожай, можливо, їй не підходить ґрунт. Також важливо, щоб земля добре пропускала повітря та воду.
  • Вона надзвичайно світлолюбна, тож якщо висадите в затінку – на гарні врожаї не розраховуйте. Потурбуйтесь, аби поряд не росли і не затінювали її високорослі культури. А ще для неї дуже важливе тепло, але не спекотне. Формування головок припиняється при температурі вище 25 ºС, оптимально – 18-24 ºС.
  • Ця рослина потребує регулярних поливів у період зав’язування головок. У першій половині вегетації на 1 м² площі витрачають 20-30 л води, у другій – 30-40 л. Якщо поливи будуть нерегулярними, головки розтріскуватимуться. Поливати грядки потрібно вранці чи ввечері. Важливі також регулярні розпушування, які проводять аж до змикання рядків. На початку формування головок рослини підгортають, що сприяє утворенню додаткової кореневої системи й підвищує їхню стійкість до вилягання. І розпушування, і підгортання виконують після дощу чи поливів.
  • На користь капусті будуть підживлення. Можна удобрити зеленим добривом. Дуже хорошим стимулятором росту є дріжджі. У 3-літрову банку з теплою водою кладуть 12 г сухих дріжджів та 100 г цукру. Настоюють у темному місці протягом тижня. На 10 л води знадобиться 250 мл такої поживи.
  • Ефективні обробки коров’яком (1 : 20), пташиним послідом (1 : 15), борною кислотою (2 г на 1 л води). Можна приготувати складну, але дієву суміш: на 10 л води – 10 г бору, 2 ст. л. суперфосфату, 1 ст. л. сірчанокислого магнію, 3 краплі йоду, 0,5 л молочної сироватки.
  • Усі добрива вносять під корінь, не допускаючи потрапляння на листки.
  • А ще дуже корисно посипати капусту попелом, особливо після дощу. Це й хороша пожива, і захист від шкідників. Іноді радять для кращого зав’язування головок обривати нижнє листя, однак ефект від такої процедури сумнівний, адже листя живить рослину.

Читайте також: Щоб качан був великим

Наталя Палій, Вінницька обл.

«УЮТ» №26-25.06.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *