Чому корисно сидіти на підлозі

Сидіння на підлозі може бути тією самою звичкою, яка дозволяє людям жити довше. Вчені виявили великі переваги для здоров’я від знаходження в подібному положенні.

Чому корисно сидіти на підлозі

Як показали результати дослідження фахівців із Бразилії, саме ті люди, які часто сидять на підлозі, рідше хворіють і довше живуть. Таким чином, ця звичка може бути одним із секретів довгожителів. І в ній немає чогось магічного. Коли людина сидить на підлозі в позі лотоса і пізніше встає на прямі ноги, вона у цей момент задіює велику кількість м’язів, тренує серце й інші системи організму. І чим частіше сідати на підлогу, а потім вставати, тим більше користі для здоров’я.

Вчені запропонували взяти участь в експерименті групу добровольців у віці від 50 до 80 років. Протягом довгих років за ними велися спостереження, які і дозволили встановити зв’язок між звичкою сидіти на підлозі і довгожительством. Люди, які без зусиль могли самостійно сісти на підлогу і після цього встати без будь-якої опори і сторонньої допомоги, мали нижчі ризики померти завчасно.

Дослідники зробили висновок, що будь-яка людина має віддавати перевагу не стільцю і дивану, а підлозі. Сидіти на ній потрібно кожен день і якомога більшу кількість разів. Це дозволить зробити м’язи тіла міцнішими і поліпшити координацію у просторі.

Варто враховувати, що організм зможе отримати користь від перебування на підлозі, тільки якщо сидіти правильно. Спина повинна залишатися рівною, лопатки бути максимально наближені один до одного, що запобіжить навантаження на хребет.

«Погляд часу» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *