Чому кури клюють яйця?

Чому кури клюють яйця
Чому кури клюють яйця?

Багато господарів скаржаться на те, що кури роздзьобують яйця. Така поведінка в першу чергу свідчить про те, що в організмі птиці недостатньо кальцію, і вона поповнює його запас, поїдаючи яєчну шкаралупу.

Щоб кури не клювали яйця, потрібно вводити до їх раціону добавки, які містять кальцій. Можна обмежитися грудковою крейдою, залишивши її у місцях, де курочки харчуються.
Дуже важливі розмір і місце вигулу. На невеликих подвір’ях птиці просто не вистачає території. Як кажуть у народі, у таких випадках курка ображається і починає клювати яйця. На ділянці для вигулу обов’язково має бути свіжа травичка. Влітку – зрозуміло, а взимку? Можна спеціально пророщувати цибулю на перо і кришити зелень у мішанку. Я ж замість цибулі додаю плоди калини чи горобини, які починаю сушити з осені і зберігаю на горищі. Взимку кладу їх у каструлю, запарюю водою, додаю висушені трави (кропиву тощо). Настій пропарюю протягом 15 хв., охолоджую, проціджую і розминаю. Така макуха корисна для будь-якої домашньої птиці. А водою, яку зцідив, можна розвести мішанку. Трохи клопітливо, зате птиця завжди здорова.

Олексій Васьків, дачник

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *