Чому китайці живуть довго
Не секрет, що Китай лідирує за чисельністю населення у світі. Але знаменита країна не тільки цим. Китайці також утримують пальму першості за чисельністю літніх людей.

Середня тривалість життя тут становить 75 років. Китай посідає друге місце у світі й за кількістю супердовгожителів. Мешканців країни, яким виповнилося 100 років, є понад 50 тис. осіб.
Літні люди в Китаї, без перебільшення, – це привілейований клас. Повага до старших – основа традиційної китайської моралі.
Фізична активність
Із самого ранку на вулицях китайських міст можна побачити сотні літніх людей, які разом виконують гімнастику, люди молодшого віку із задоволенням грають у бадмінтон. Дуже часто можна зустріти літніх китайців, які бігають підтюпцем спиною вперед. На їхню думку, так вони розвивають координацію рухів.
Здоровий сон
Опівдні літніх людей на вулицях не так уже й багато, більшість їх дрімає у себе вдома після обіду. Китайці вважають, що сон дуже корисний. Повноцінний нічний сон дуже важливий для міцного здоров’я. Китайці лікують безсоння відваром червоних фініків. Засіб допомагає підтримувати розпорядок дня.
Режим дня
Жителі Китаю розумного підходять до планування дня і намагаються не порушувати режим. За загальноприйнятою думкою, відсутність розпорядку дня негативно впливає на психіку, призводить до хвороб.
Правильне харчування
Не останню роль у довголітті китайців відіграє харчування. У країні порівняно дуже низький відсоток серцево-судинних захворювань і хвороб печінки. Китайці практично ніколи не вживають смажену їжу. Готують здебільшого на пару, зберігаючи соковитість і корисні властивості продуктів, а також їдять багато свіжих овочів і фруктів.
Свинина завжди подається разом з горою нарізаних салатів. У щоденному раціоні присутні рис, кукурудза, боби, обов’язково – фрукти. Ще одна важлива деталь: м’ясо та рибу в Китаї намагаються їсти свіжими, заморозку використовують нечасто. Наприклад, креветок і рибу на ринках продають тільки в живому вигляді, інакше морепродукти вважаються мертвими.
Їжа не готується про запас, і немає традиції «розігрівати вчорашнє». Також в Китаї не прийнято їсти до появи ситості, тут постають з-за столу з відчуттям легкого голоду. Може бути, тому серед пенсіонерів в КНР (та й взагалі по країні) проблеми з надлишковою вагою – рідкість. Майже всі китайські люди похилого віку – підтягнуті, активні і бадьорі.
Оптимізм
Китайці оптимісти по житті. Вони вчать своїх дітей оптимізму з ранніх років. Жителі Піднебесної, як ніхто інший, вміють радіти життю і насолоджуватися нею. Доведено, оптимісти живуть довго. Радіти кожній дрібниці набагато вигідніше, ніж засмучуватися через дрібниці!
«УЮТ» №36-3.09.2020
Читайте також: Домашня локшина зі свининою по-китайськи