Чому лимон скидає листя?

Чому лимон скидає листя
Чому лимон скидає листя?

Наш лимон скинув листя. Ми боїмося, що рослина загине. Що нам робити, аби врятувати кімнатного улюбленця?

Найчастіше лимон скидає листя на початку холодної пори року. Причин може бути кілька.

Насамперед слід пам’ятати, що ця культура походить із теплих країв. Рослини субтропіків вибагливі як до ґрунтової вологи, так і до вологості повітря. Тому лимон потребує регулярного обприскування водою кімнатної температури. Бажано використовувати для цього снігову чи дощову.

Робити це треба цілорічно, а особливу увагу приділяти обприскуванню взимку, коли вмикається опалення. Річ у тому, що підсушене повітря від батарей погано впливає на листя лимона. На цей період вазон краще переставити, але – не змінюючи положення відносно світла.

Лимонне дерево надто потерпає від нестачі світла, і бодай скупі зимові сонячні промені мають обов’язково потрапляти на листя, щоб тривав процес фотосинтезу. Бажано облаштувати над лимоном додаткове освітлення економлампою, подовжуючи світловий день до 11-14 годин. Пристрій слід розміщувати над кроною не нижче 50 см, щоб не обпекти рослину. За нестачі світла лимон скидає листя.

Таке може статися також і в разі появи протягів. Тому вазон треба поставити у затишний куточок.

Поливати лимон узимку потрібно лише для помірного зволоження ґрунту.

Уся зайва вода має витікати через дренажний отвір. За перезволоження землі рослина також може стати «оголеною».

У холодний період року лимон перебуває у стані спокою і майже не розвивається. Біологічною особливістю цитрусових є те, що вони накопичують поживні речовини у старому листі, а згодом віддають їх молодому приросту. Тому підживлювати слід украй обережно. Для цього 3-5 г суперфосфату розчиняють у літрі води і поливають один раз на місяць.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *