Чому люди по-різному хворіють на коронавірус
Люди по-різному переносять коронавірусну інфекцію через особливість імунітету та кількості отриманих вірусів.
Тому навіть серед пацієнтів – членів однієї родини може спостерігатися важкий, легкий чи безсимптомний перебіг COVID-19.

«Річ у тім, що наша імунна система нагадує армію, а вірус – загарбника. Якщо у країну заходить їх тисяча, то армія по одному з ними справляється, а якщо мільйон, тоді все по-іншому. Так само і людина: якщо контактує із джерелом вірусу тривалий час, то виходить, що вона вдихнула велику кількість вірусів і попри її потужну імунну систему вона може захворіти, ще й досить важко. Якщо ж людина отримала невелику кількість вірусів, то вона може не захворіти, або ж захворіти дуже легко», – пояснив лікар.
За його словами, залежно від цього для одних людей COVID-19 минає непоміченим, а для других – стає смертельно небезпечним.
Тож ми маємо дотримуватися здорового способу життя і нормального харчування, що є запорукою міцного імунітету.
Водночас лікарі закликають дотримуватися і продиктованих пандемією обмежень: тримати соціальну дистанцію, а руки – у чистоті, у громадському місті одягати маску. Це все, що потрібно робити. У такому разі ви не захворієте, а якщо так, то є ймовірність, що захворювання мине у легкій формі.
Втрата нюху та смаку: симптоми, які свідчать про те, що у вас саме коронавірус
Незважаючи на те, що коронавірусна інфекція має багато спільного з ГРВІ та грипом, є декілька основних симптомів, які часто свідчать про те, що людина захворіла саме на COVID-19.
На цей факт звернули увагу лікарі, які самі заразилися коронавірусом. Так, серед відмінних симптомів COVID-19 називають уже підтверджені багатьма пацієнтами і вченими втрату нюху (аносмія) і спотворення смаку.
Під час коронавірусу також часто буває діарея. Якщо людина занедужала, варто звернутися до сімейного лікаря.
Лікарі нагадують негласне правило пацієнтів: якщо сумніваєшся, то завжди розцінюй це у гіршу сторону.
Для грамотного лікаря дуже легко визначити, у якому стані пацієнт і чого він потребує.
«Погляд часу» №33-13.08.2020
Читайте також: Чому не всі заражаються коронавірусом