Чому люди з хворобами серця важче переносять коронавірус?

Важкість перебігу коронавірусної хвороби та ризик виникнення ускладнень дійсно залежить від віку та наявності хронічних захворювань. Люди із серцево-судинними захворюваннями – у зоні ризику. Такі пацієнти важче переносять коронавірус, грип й інші гострі респіраторні вірусні інфекції, у них частіше розвиваються ускладнення.

Люди з хворобами серця важче переносять коронавірус

Вірус пошкоджує легені й викликає системну запальну реакцію. Щоб забезпечити адекватне постачання тканин організму киснем, серце має скорочуватися швидше й сильніше. Тобто, виникає додаткове навантаження на серцево-судинну систему. А якщо вона і так працює недостатньо, то й з’являються проблеми.

Навіть частина тих людей, які не мали проблем із серцем і судинами, після перенесеного коронавірусу вже відчувають збої у роботі серцево-судинної системи.

Крім того, коронавірус сприяє згущенню крові та спричиняє тромбози судин серця, мозку, легень. Саме від цього найчастіше й помирають. Грип і ГРВІ діють подібно. Проте до цих інфекцій у багатьох людей є імунітет, та й лікарі знають, як їх лікувати.

Тому слід берегтися особливо: частіше бувати на свіжому повітрі, більше рухатися, у місцях загального користування використовувати засоби індивідуального захисту, дотримуватися соціальної дистанції, мити руки і не торкатися брудними руками обличчя, без потреби не відвідувати масові зібрання у закритих приміщеннях. Це загальні карантинні заходи, які допоможуть вберегтися від зараження.

Часто можна почути, що молоді та здорові якщо навіть і заражаються, то переносять інфекцію у легкій формі, майже непомітно. Проте пам’ятайте, що у молодих людей є батьки, бабусі й дідусі, сусіди старшого віку чи із хронічними захворюваннями. І можна стати причиною їхньої хвороби, яка мине у важкій формі чи навіть закінчиться летально. Слід думати не лише про себе, а й про тих, хто поруч.

 «Погляд часу» №49-03.12.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *