Чому люди довіряють екстрасенсам?

Чому люди довіряють екстрасенсам
Чому люди довіряють екстрасенсам?

«Погляд часу» №18-2019

Коли у житті виникають проблеми, простіше шукати винних навколо, а не у собі та своїй поведінці. Є певна категорія людей, які вважають, що власні помилки й недалекоглядність можна вилікувати за допомогою ритуалів магії, і звертаються до так званих екстрасенсів.

А серед екстрасенсів дуже мало справжніх фахівців. Часто вони приймають у кімнатах в оточенні ікон, свічок, Біблій. Такий «фахівець» із порога «бачить» пристріт, «вінок безшлюбності» і любовні проблеми. Основне завдання таких екстрасенсів – узяти якнайбільше грошей і змусити людину звертатися до них частіше. У той же час у нашому суспільстві не сформована культура роботи з психотерапевтом. Адже такі фахівці не дають конкретних порад. А люди хочуть перекласти на когось відповідальність за свої вчинки і життя. Тому часто психологи починають практикувати як екстрасенси. Адже «екстрасенс-чаклун» звучить містичніше і звичніше для нашого вуха, ніж просто психолог.

«Один мій знайомий, кандидат психологічних наук, шість років тому назвався екстрасенсом, – розповідає психолог Інна.– Дає людям такі самі рекомендації, що давав раніше, коли був психологом, але подача інша. Приміром, жінка хоче, аби її чоловік покинув коханку і знову покохав її. Він радить їй заночувати у батьків, і обов’язково з четверга на п’ятницю, щоб її енергія пішла з квартири і переродилася. Але ж насправді це примітивний прийом – змусити чоловіка ревнувати і відволіктися від коханки. Але чомусь такому вірять більше, ніж звичайним психологічним порадам. Тож заробляє такий екстрасенс-психолог значно більше».

П’ять причин попиту на «чарівництво»

Чому люди йдуть до екстрасенсів чи «бабок» і довіряють їм? Наука виділяє кілька причин.

1..Людина лінується думати, гадаючи: от якби хто почаклував… Тобто, перекладають відповідальність за своє життя на когось. Так легше: заплатив, і має все вирішитися. Не вирішилося? Чаклун слабкий. А деякі ще й самостверджуються: «Он, усе так погано, що й магія не допомагає!»

2. Купують впевненість у собі. Приклад: дівчина вирішила приворожити хлопця. Приворожила. Після цього поводиться з ним упевненіше, дивиться по-іншому. А хлопець відчуває цікавість із боку дівчини, й у них зав’язуються стосунки. І виходить: приворот починає діяти на поведінковому рівні.

3. Розпач. Таким людям просто потрібно виговоритися, отримати пораду. Але йти до психолога чи священика чомусь страшніше, ніж до екстрасенса. Люди завжди вважають, що з ними відбувається щось незвичайне, що пояснити зможе тільки якийсь шаман. Але у такому стані, коли ми починаємо шукати відповіді на свої запитання, нам найлегше щось нав’язати. Почує, приміром, жінка у стані розпачу, що для того, аби вийти заміж, їй потрібно купити рожеву білизну. І вона скупить усю рожеву білизну, яка є в магазинах її міста. І, впевневшись у собі та заспокоївшись, багато таких жінок таки знайдуть свою половинку.

4. До мага людина йде як до судді, за підтвердженням своєї правоти. Наприклад, провинився чоловік перед дружиною, вона його пробачити не може. А він замість того, щоб просити вибачення, називає її далеко не лагідними словами. Але сам про себе знає, що неправий. Його це мучить. І тоді він іде туди, де за плату одержить тимчасове «поглажування». Розповість свою версію, йому скажуть: «Звичайно, ти правий, це вона в усьому винна». Адже екстрасенси довели до досконалості принцип «клієнт завжди правий».

5. Зняти тривогу щодо майбутнього. Це стосується моментів, коли людина не контролює своє сьогодення, не знає, яке рішення прийняти. І йде до провидців, щоб ті заспокоїли, напророчивши щось про майбутнє. Мовляв, там чекає кохання. Або хороша робота. Або діти. У той же час багато ворожок зізнаються, що, наприклад, усім розлученим говорять одне і те ж: через два-три роки у шлюб вступиш, виїдеш до іншого міста, буде двоє дітей. І, мовляв, спрацьовує. Ще б пак. Це ж найімовірніший сценарій. Насправді ж вашого майбутнього не знає ніхто. Згадаймо знамениту біблійну фразу: «Невідомі шляхи Господні». Психологи ж кажуть: треба підвищувати у собі базову довіру світу. І майбутнє буде світлим.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.