Чому людині так складно перебороти лінь?

Чому людині так складно перебороти лінь
Чому людині складно перебороти лінь

Вчені з університету Женеви (Швейцарія) пояснили, чому боротьба з лінню буває такою важкою для людей. На думку експертів, це «побічна дія» еволюції, у ході якої збереження енергії шляхом зменшення активності допомагало нашим предкам продовжувати рід і виживати.

Дослідники спостерігали за 28 добровольцями, щоб з’ясувати, як даються людям різні рішення протягом дня. Спочатку дослідники провели психологічний тест, а потім за допомогою спеціальної апаратури виміряли електричну активність у лобовій частині кори головного мозку учасників. Вони побачили, що мозок використовує більше ресурсів при виборі фізичного навантаження, ніж відпочинку. Витрачаються ці зусилля на протистояння ділянок, що відповідають за емоції і раціональні рішення.

Вчені пояснюють, що мінімізація зусиль для людини була ключовим фактором. Зекономлена енергія збільшувала шанси на репродукцію і виживання. У даний час така оптимізація втратила сенс, але залишилася нам «в нагороду» від еволюції. Єдиним же способом ефективно боротися з лінню є така модифікація оточення, яка зведе до мінімуму спонтанне бажання мінімізувати зусилля.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *