Чому малий урожай огірків

Огірки скидають зав’язі, жовтіють або зовсім гинуть? Часто у цьому винні не хвороби і шкідники, а ми самі.

Чому урожай огірків виявився замалим

Перетримали розсаду. Висаджувати розсаду огірків у відкритий ґрунт бажано не пізніше, ніж через 35 днів після появи сходів. Якщо тримати її на підвіконні довше, то сіянці будуть відчувати дефіцит живлення, внаслідок чого дуже швидко почнуть чахнути і слабшати.

Висаджувати потрібно більш молоду розсаду, адже вона краще приживається, а після посадки починає активно зростати. Деякі дачники висаджують молоді огірки у відкритий ґрунт уже на другий тиждень після появи сходів.

Занадто «тісна» посадка. Не висаджуйте огірки занадто близько один до одного. Батоги повинні продмухуватися вітром. В іншому разі загущена посадка призводить до здрібнішання плодів, зниження їх кількості та до виникнення грибкових захворювань. Оптимальна відстань між кущами має становити не менше 20 см, а між рядами – від 1 м і більше. У теплицях бажано, щоб ця відстань була більшою за 1 м, щоб рослини отримували достатньо сонячного світла.

Неправильна сівозміна. Якщо щороку вирощувати огірки на одному й тому ж місці, то з часом їх урожай знизиться, а самі рослини стануть більш уразливими для хвороб. Те ж саме відбувається, якщо висаджувати культуру після кабачків, кавунів та інших гарбузових. Тому дуже важливо дотримуватися сівозміни.

Огірки краще за все висаджувати на грядку, на якій минулого року зростали рання білокачанна чи цвітна капуста. Також цей овоч чудово зростає після картоплі, гороху, буряків і помідорів. Повертати огірки на попереднє місце рекомендується тільки на 4-й рік.

Вирощування без підв’язки і прищіпки. Якщо не формувати батоги огірків, то урожай буде не великим. Огірки на шпалерах не стеляться по землі, відповідно, хворіють набагато рідше. Крім того, збирати їх значно легше.

Під час формування рослин слід видаляти пасинки до четвертого міжвузля, а верхні пагони вкорочувати. Пасинкування огірків краще за все розпочинати, коли пасинки ще не встигли стати більшими за 3-5 см завдовжки. Якщо видаляти великі пасинки – рослина може відчути сильний стрес.

Неправильний полив. Огірки полюбляють вологу, тому їх у жодному разі не слід пересушувати, інакше зав’язі почнуть обсипатися чи плоди стануть гіркими. До квітнення огірки можна поливати дощуванням, а потім слід лити воду лише під кущ. Поливати огірки слід лише теплою водою. Через холод плоди також можуть гірчити чи приймати неправильну форму.

Вирощування на яскравому сонці. Огірки, що зростають на сонці, стають грубими і гіркими. Найкраще місце для огірків – напівзатінок. Якщо таке місце на ділянці знайти складно, варто посадити поруч із кущами огірків рослини, здатні їх притінити. Наприклад, 2-3 ряди кукурудзи цілком здатні захистити огіркову грядку від яскравого сонця. Головне, висадити рослини так, щоб у спекотний час вони створювали необхідний затінок.

«УЮТ» №33-13.08.2020

Читайте також: Огірки ростимуть як на дріжджах

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *