Чому на язиці у дитини з’являється жовтий наліт

Чому на язиці у дитини з'являється жовтий наліт
Чому на язиці у дитини з’являється жовтий наліт

«УЮТ» №18-2019

У здорових діток язик досить гладкий і вологий, а також має блідо-рожевий колір. Іноді дуже дбайливі батьки помічають у малюка наліт на язиці жовтого кольору. І в них відразу ж виникають питання – про що це свідчить і чи варто так хвилюватися з цього приводу?

Насамперед, жовтий наліт на язику дитини пов’язаний неналежним доглядом ротової порожнини. Після появи перших зубів у малюка фахівці рекомендують починати не тільки чищення зубів, але й поверхню язика. Звісна річ, багато дітей цьому опираються. Але завдання батьків пояснити своїм чадам, що язик – це своєрідний фільтр, який перешкоджає попаданню мікробів у шлунок.

Саме так, адже мікроби затримуються на поверхні язика, і позбутися від них може допомогти тільки регулярне чищення.

Дотримання правил особистої гігієни значно покращує імунну систему дитячого організму. Якщо гігієна ротової порожнини в дитини повноцінна, чому на язиці жовтий наліт не проходить? Ось тут уже треба сказати про можливі порушення травної системи. Практично завжди наліт на язиці в дітей з’являється внаслідок харчового отруєння, при гастродуоденіті, холециститі, а також при підвищеному рівні ацетону в крові.

Більше того, жовтий язик може в деяких випадках стати свідком наявності проблем відтоку жовчі з жовчного міхура.

Важливо додати, що всі перелічені вище захворювання завжди супроводжуються додатковими симптомами (відрижкою, нудотою, болем, печією та ін.), які й допомагають лікарям поставити правильний діагноз.

Дивно, але жовтий наліт на язику може бути і в немовлят, особливо в тих, хто перебуває на штучному вигодовуванні. Лікарі рекомендують у даних випадках міняти дитячі суміші на більш надійні та якісні.

Лікування

Як уже було зазначено вище, жовтий наліт на язику дитини може бути і не пов’язаний з яким-небудь захворюванням, а просто є свідком неправильної гігієни і неправильного харчування. Взагалі, усі діти дуже чутливі навіть до самих незначних змін у раціоні. Ось чому, якщо жовтий наліт – це єдиний симптом, вам просто потрібно знизити вживання малюком напоїв і продуктів харчування, які у великій кількості містять барвники та консерванти.

Крім того, їжа малюка повинна бути нежирною. Фахівці рекомендують включити в раціон харчування фрукти, злаки, кисломолочні продукти та овочі. Зрозуміло, що кілька днів ви повинні стежити за кольором язика дитини. Коли в дітей вранці жовтий наліт на язику, то проблема пов’язана з дисбалансом кишечника та шлунка.

У таких випадках також рекомендують дотримуватися відповідної дієти й давати дітям сорбенти. Це досить швидко допоможе позбутися від нальоту, та й від захворювання загалом.

Коли ж наліт не проходить протягом 5-7 днів, а навпаки, жовтий колір стає більш насиченим і дитина починає скаржитися на нудоту, вам обов’язково слід звернутися до лікаря. Це може свідчити про враження печінки й жовчовивідних шляхів. Крім того, наліт може утворюватися на ранній стадії жовтяниці. Тільки досвідчений лікар може правильно діагностувати симптоми й відповідно призначити найбільш ефективне лікування.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.