Чому не можна говорити про іншого з батьків при дитині

Сварки між батьками при дітях

Сварок між батьками практично не уникнути, але при цьому часто виникає ситуація, що татові чи мамі хочеться виговоритися і «мішенню» для таких розмов стає саме дитина, яка перебуває поруч.

При цьому батьки забувають важливі пункти: дитина не арбітр у ваших суперечках, а її психіка зовсім не готова до таких проблем.

Коли один із батьків погано відгукується про другого, то це:

  • підриває авторитет обох;
  • вбиває впевненість у завтрашньому дні;
  • викликає тривогу і засмучення;
  • деформує картинку нормальних, допустимих взаємин у свідомості дитини.

Звичайно, найкраще, якщо ви взагалі не будете сваритися при дитині. А при виникненні конфлікту будете спокійно обговорювати ситуацію і приходити до спільного вирішення труднощів. Але це буває не так просто в силу наших автоматичних реакцій на те, що нас не влаштовує в іншій людині. До того ж, у всіх часом буває поганий настрій, неприємності на роботі або просто втома, які заважають нам стриматися вчасно. Ідеальних людей не існує, як і ідеальних сімей, в яких ніхто і ніколи не свариться.

Найголовніше – навчитися зупинятися в той момент, коли всередині закипає роздратування або злість. Існує багато способів це зробити:

  • порахувати до 10, перш ніж щось сказати,
  • набрати в рот води і не ковтати її, висловити замість докору комплімент чи подяку,
  • подумати: «Як моя реакція відіб’ється на наших відносинах? Чи поліпшить вона їх або погіршить? ». 

Ви можете вибрати для себе відповідний або придумати свій, який буде вам допомагати. І після того, як емоції вщухли, в спокійній обстановці і без дитини необхідно обов’язково обговорити конфліктне питання, висловити ваші почуття і прийти до спільного рішення.

Пам’ятайте, що ваші відносини і конфлікти – виключно ваша територія. Не завантажуйте дитину тягарем сімейних дорослих проблем і взаємовідносин та не робіть із малюка психотерапевта.

«УЮТ» №20-14.05.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *