Чому не варто часто мити голову

Так буває: купиш класний шампунь, волосся лежать відмінно… Але мити його потрібно кожен другий день. Ти також потрапила у це замкнуте коло?

Чому не варто часто мити голову

У нас міцно засіло в голові, що для підтримки краси і чистоти треба використовувати більше шампуню, більше масок, більше сироваток. Ми чуємо це в рекламі засобів, читаємо на етикетці. Чи дійсно потрібен цей б’юті-максималізм?

Є поширений міф про те, що голову потрібно мити щодня. Мета шампуню – позбавити волосся від запаху, засобів для укладки, поту чи жиру. При нормальній шкірі голови, волосся починає жирніти до кінця другого дня після миття. Якщо ви помічаєте, що це відбувається раніше при нормальному ритмі дня – це до трихолога. Він допоможе відрегулювати активність сальних залоз.

Багато хто аргументує щоденне миття тим, що ми вмиваємо обличчя і руки кожен день. Але рівень pH і бар’єрна функція шкіри голови й обличчя відрізняються. До того ж, щадні складові, які застосовуються в гелях для вмивання, не можуть змити бруд із волосся, тому вони навіть у делікатних шампунях більш агресивні.

Найвірніший спосіб – не мийте голову відразу, як відчуєте, що зачіска злегка опала. Зачекайте поки реально не побачите жирне коріння.

Правила «головомийки»

В Інтернеті є популярна схема миття голови, яка радить застосовувати шампунь двічі. Вважається, що в перший підхід ви змиваєте бруд, а в другий доводите до «скрипу», очищаючи від жиру.

По-перше, хороший шампунь змиває все за один підхід.

По-друге, жир на шкірі голови виконує важливу і потрібну функцію. Сальні залози працюють, щоб захищати шкіру від пересушування і живлять цибулини волосся для нормального росту. Якщо ви пересушите шкіру, то лупа і свербіж не змусять себе чекати. І відновити нормальну роботу сальних залоз буде не так просто.

Очищення і миття – синоніми. Шампунь – це видалення пилу і бруду за допомогою мийного засобу, а при очищенні можна зробити те ж саме іншим способом. Наприклад, є спеціальні олії для шкіри голови, які наносяться на волосся до миття. Здається дивним, що для очищення застосовується олія, але це ефірні олії, які випаровуються і прибирають жир.

Суть засобу в тому, що він створює захисну плівку на шкірі голови, яка береже шкіру від агресивних ПАР шампуню і готує до делікатного миття.

Є люди, які усвідомлено відмовляються від частого миття волосся шампунем. Існує так званий «кучерявий метод». Кучеряве волосся дуже пористе за природою, шампунь перетворює їх у кульбабу. Прихильники кучерявого методу спочатку наносять на сухе волосся кондиціонер і потім змивають його звичайною водою – це називається ковошінг. Але ковошінг не припускає повної відмови від шампуню, він застосовується раз на тиждень виключно для очищення шкіри голови.

«Задавака» №18-6.10.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *