Чому не варто поспішати з висадкою насіння томатів на розсаду

Не помилитися з термінами посіву насіння томатів на розсаду – це один із найважливіших факторів успіху.

Висадка насіння томатів на розсаду

Ранній посів призводить:

  • до більш частої появи чорної ніжки – небезпечного захворювання, яке швидко поширюється на молодих ще не зміцнілих рослинах. Стебло чорніє і скручується. Сходи падають, нібито підкошені, а листя часто навіть не встигає зів’янути. Зазвичай, викидають увесь контейнер.
    До захворювання набагато більш схильні слабкі рослини. Причина – недостатнє освітлення і більш низька температура на підвіконні.
    Правило говорить – чим нижча температура, тим менш рясними мають бути поливи;
  • до формування перерослої замученої розсади, у якій, у першу чергу, накопичуються різні негативні моменти в розвитку кореневої системи. Обмежений обсяг посадкової ємності не дає можливості корінню повноцінно розвиватися й освоювати більший простір.

Велике значення має біологічний годинник рослини (пов’язаний із фенофазами). Для повноцінного розвитку вкрай важливі звичні терміни протікання усіх стадій. Цей параметр безпосередньо залежить від тривалості світлового дня.

У промислових теплицях, що працюють на потоці, цей фактор нівелюють за рахунок підтримки повноцінного штучного освітлення, природного рівня вологості і температури.

Тому побережіть сили і стримайте запал, навіть якщо сусіди кваплять вас і кудись несамовито женуть. Загнаний кінь не прийде до фінішу першим! Нехай самі садять у січні і на початку лютого, а ви краще трохи почекайте. Можна навіть запізнитися і посадити насіння у квітні, ніж експериментувати з раннім фальстартом.

У томатів квітневого посіву з самого початку точно не буде ніяких проблем із тривалістю світлового дня. У результаті розсада вийде міцною, кремезною і здоровою, а урожай згодом буде тільки радувати.

«Уют» №4-21.01.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *