Чому не всі заражаються коронавірусом

Євген Комаровський пояснив, чому коронавірусом заражаються не всі, навіть якщо мова йде про одну сім’ю, де з хворим тісно контактують його родичі.

Євген Комаровський

Потрапляючи в організм людини, коронавірус, перш за все, виявляється на слизових оболонках. Чи буде розвиватися коронавірусна хвороба далі, чи людина виявиться невразливою, залежить від того, наскільки добре слизові оболонки виконують свою захисну функцію.

«Є таке поняття, як неспецифічний імунітет. Це місцевий імунітет – своєрідні «захисні ворота» нашого організму. Вірус потрапляє на оболонки, де виробляється слиз. У ньому є інтерферон, лізоцим та інші речовини, які здатні вбивати віруси на місці, не дозволяючи їм потрапити далі в організм», – розповідає Є. Комаровський.

Саме так організм знищує більшість інфекцій, з якими людина стикається щодня. І тільки коли місцевий імунітет не спрацював, «у справу вступають антитіла».

«Вони починають вироблятися в слизі чи у крові. Але вони не універсальні. Проти грипу – свої, проти коронавірусу – свої антитіла», – говорить лікар.

Якщо спрацюють антитіла, вироблені у слизі, то людина, найімовірніше, перехворіє і не відчує ніяких симптомів.

«Якщо неспецифічний імунітет не спрацював, але, наприклад, дитині вистачило секреторних антитіл, а тих, які виробляються в крові не знадобилося, у неї виявлять антитіла до коронавірусу, хоча жодного симптому хвороби не було», – пояснив Комаровський.

Він рекомендує пити багато води і дихати вологим чистим повітрям, щоб слизові оболонки, які забезпечують нам місцевий імунітет, завжди були вологими.

«Потрібно стежити за вологістю повітря. Будь-яке опалення чи кондиціонування може висушити повітря. Нормальною ж буде вологість від 40 до 60 %», – порадив Комаровський.

Зазначимо, що зробити тест на антитіла до COVID-19 сьогодні можна у багатьох лабораторіях: як у приватних, так і державних клініках. Якщо ІФА-тест показує наявність антитіл IgG, то це говорить про те, що людина вже перехворіла коронавірусною хворобою. Якщо виявлені антитіла IgM, то пацієнт наразі все ще хворіє. А ось антитіла IgA виявляють на ранній стадії зараження коронавірусом.

До речі, українські ІФА-тести на антитіла до COVID-19 вважаються одними з кращих у світі. За словами провідного епідеміолога Михайла Фаворова, тест-системи вітчизняної компанії показали такий же результат точності, як і тести від провідних іноземних компаній.

«УЮТ» №32-06.08.2020

Читайте також: Правила психологічного здоров’я сім’ї. Від доктора Комаровського

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

6 коментарів до “Чому не всі заражаються коронавірусом

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *