Чому нігті вростають?

Чому нігті вростають
Чому нігті вростають?

Врослі нігті на пальцях ніг – це негігієнічно, непривабливо і боляче. Найчастіше вони вростають на великих пальцях. Причин, які можуть спровокувати це, кілька.

Неправильний педикюр. Підстригаючи нігті на ногах, їх не можна занадто заокруглювати і дуже глибоко обрізувати кінчики, краще акуратно підпиляти пилочкою.

Незручне взуття. Така прикрість часто виникає у жінок, які ходять на високих підборах, а також у взутті з вузькими «носами». Ніготь у результаті постійного тиску збоку впивається у шкіру. Тож вибирайте зручне і якісне взуття за розміром.

Особлива форма нігтя. Така особливість може передаватися спадково.

Різке збільшення ваги. Часто буває у вагітних.

Травми ніг, через які, наприклад, змінюється форма нігтя.

Грибкові захворювання нігтів, унаслідок чого вони починають рости неправильно, скручуються, товщають.

Якщо вчасно не почати лікування, то в місці вростання нігтя у шкіру може виникнути запалення і навіть нагноєння. Найкраще звернутися за допомогою до лікаря. Захворювання називають оніхокриптоз.

Є кілька методів лікування врослого нігтя: лазерне, радіохвильове, корекційні пластини і хірургічне, яке донедавна було дуже популярним, але тепер відійшло на другий план і практикують його лише у складних і задавнених випадках.

Помітивши проблему вчасно, можна дати собі раду в домашніх умовах. Біль від врослого нігтя виникає через запалення. Допоможуть ванночки з травами протизапальної дії. Залийте 6 ст. л. ромашки 2 л окропу, настоюйте 1 год., процідіть і потримайте ногу у настої 20 хв. Вросла частина нігтя має легко вивільнитися з розпареної шкіри. Повторювати процедуру слід щодня, аж поки ніготь набуде правильної форми, а після цього треба правильно за ним доглядати.

До речі, врослий ніготь – проблема не лише дорослих, а й дітей. Тому купуйте їм якісне зручне взуття, вчасно і правильно обрізуйте нігті.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *