Чому о 21:30 діти зобов’язані вже спати?

Чому діти зобов'язані спати
Чому о 21:30 діти зобов’язані вже спати?

«Погляд часу» №13-2019

У дитинстві ми часто чули від батьків фразу: «Дев’ята година ночі. Пора спати!» Але все змінюється.
Якщо раніше о 21:00 ми з вами вже бачили десятий сон, то сучасна дитина у цей час тільки починає одягати піжаму. І то – через «не хочу».

Дитина повинна лягати спати рано! І не сперечайтеся. Інакше часу на вироблення гормону росту залишиться зовсім небагато. Якщо вона засне о 21:00, то гормон росту надійде у кров уже о 00:30 годині.

Згідно з результатами досліджень, діти з правильним режимом сну краще концентруються і запам’ятовують матеріал. Вони менше ризикують захворіти Aльцгeймером у старості. Чому?

За словами лікарів, розвиток цієї хвороби можна уповільнити: якщо висипатися і займатися фізичними вправами.

Зрозуміло, що батьки увесь день працюють і тільки ввечері можуть приділити час дитині. Але неправильний режим сну неодмінно позначиться на її здоров’ї – як фізичному, так і психічному.

Як же змінити звички і навчити дитину лягати спати раніше?

Почніть із себе. Подайте дитині особистий приклад. Лягайте раніше спати разом із нею. Адже якщо вона після відбою буде чути ваші голоси, шум телевізора і т. д., то автоматично зробить висновок, що засипати необов’язково.

Інший варіант – читайте дитині перед сном. Так вона буде знати: якщо мама чи тато читають книгу, значить, скоро час лягати спати.

Щоб підготувати дитину до сну, включіть теплий жовтий колір – на думку психологів, він розслабляє і допомагає підготуватися до переходу у світ снів.

Ще одна порада – вимкніть і приберіть з очей геть усі гаджети. Постійно включаючи і перевіряючи телефон або планшет посеред ночі, ви показуєте поганий приклад дітям, вони обов’язково скопіюють ваші шкідливі звички.

Не варто забувати про спорт. Після інтенсивного тренування чи рухомої гри і засипається набагато легше.

Не нехтуйте цими правилами. Звичка рано лягати у дитинстві дасть добрі плоди у майбутньому: такі діти перетворяться в упевнених, фізично й емоційно здорових дорослих.

Якщо раптом ваша дитина запитає, чому так важливо рано лягати спати, дайте відповідь їй: «Бо не виростеш!»

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *