Чому подушка “вистрибує”

наволочка на подушці
Чому подушка “вистрибує”

Розраховуючи викрійку наволочки, багато хто робить помилки. По-перше, не враховують усадку тканини після прання. По-друге, забувають робити припуски на шви або роблять їх занадто малими. Але найчастіше залишають маленький підворот наволочки.

Як зробити, щоб наволочка на подушці сиділа «як влита»? Зверніть увагу на ваші подушки вранці. Напевно, деякі «вистрибують» із наволочки. Це говорить про те, що підворот 15—20 см занадто малий для наволочки, незважаючи на те, що у всіх фабричних комплектів постільної білизни він саме такого розміру. Але на фабриці тканину намагаються економити, а вам не треба цього робити. Якщо у вас буде наволочка 70×70 або 50×70, навіть 60×60, зробіть підворот шириною 25—28 см.

Роблячи викрійку завжди додавайте кілька сантиметрів на шви та усадку тканини після прання. Якщо шви будуть виконані прямим рядком і обметані оверлоком, то напуск становить по 1,5 см на кожну бічну сторону. Якщо з’єднуєте білизняним швом, то вже на кожну сторону потрібно додати по 3 см. І ще врахувати загальну усадку тканини (2—3 см) — в ширину й довжину. Не забудьте додати при розкроюванні по 1,5 см на підгин краю підвороту наволочки й підгин протилежної сторони. Кроїти наволочки можна в будь-якому напрямку, як по подовжній, так і по поперечній нитці. Головне, щоб малюнок відповідав іншим предметам постільної білизни.

У фабричного пошиття наволочок уже рідко застосовують білизняний шов. Він доволі складний і збільшує витрату тканини. Тому використовують обробку швів оверлоком міцними нитками. Шви наволочки, обробленої оверлоком, набагато м’якіші. Якщо у вас є оверлок, можете обметати краї, зробивши поруч додатковий рядок для міцності. Якщо оверлока немає, треба виконати білизняний шов — він більш міцний. Не встановлюйте надто малу довжину стібка. Наволочка для подушки не мішок, така міцність швів тут не потрібна. А от пошкодити волокна тканини частими проколами голки можна. Згодом у цих місцях можуть утворюватися пориви тканини. Швейні нитки треба підбирати міцні, але не надто товсті.

Перед пошиттям тканину складають лицьовим боком усередину, підворот має бути зверху, а не всередині. Приблизно, як клапан кишені, що закриває лінію входу. Перед цим мають бути оброблені краї наволочки. Залежно від ваших уподобань стачайте бічні шви на швейній машинці або обметайте оверлоком. Після цього наволочку виверніть на лицьовий бік і відпрасуйте шви праскою з паром, щоб вони пом’якшали.

Не обробляйте краї наволочки зиґзаґом. Такий вид обробки дуже ненадійний. Згодом краї наволочки при пранні в пральній машинці будуть обсипатися.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *