Чому погано діє жарознижувальне

Чому погано діє жарознижувальне

Навіть таку, здавалося б, нехитру процедуру, як збивання температури, потрібно робити правильно, інакше ліки можуть виявитися неефективними.

Насамперед температуру, нижчу за 38 °С, збивати не потрібно. Крім того, варто визначитися, що означає «засоби не допомагають». Дуже часто ми вважаємо, що ліки подіяли, коли температура тіла знизилася з 39 до 36,6 °С. Насправді, якщо температура знизилася хоча б на пів градуса, ліки допомогли.

Ось правила, у разі дотримання яких жарознижувальне подіє.

Пити більше рідини

Після вживання жарознижувального ви маєте пропотіти, тобто віддати рідину, втратити тепло. Якщо в організмі бракує рідини, то жарознижувальні будуть неефективні, оскільки вам просто немає чим потіти. Щоб перевірити, чи достатньо рідини в організмі, контролюйте частоту сечовипускання – не рідше як один раз на три години.

Не можна мерзнути

Одяг також має бути правильним. Той факт, що у вас температура 39 °С, не означає, що треба роздягатися.

У кімнаті має бути прохолодно, дихати потрібно свіжим, а не спертим повітрям, але мерзнути не можна: якщо вам холодно, то відбувається спазм судин, і організм не може віддавати тепло.

Контроль кількості

Необхідну дозу ліків краще розраховувати на кілограм ваги, а не за написами на флаконі. Ви маєте знати, скільки важите ви або ваша дитина, і, виходячи із цього, вживати той або інший обсяг препарату.

Правильна лікарська форма

Варто пам’ятати, що при високій температурі всмоктування ліків може бути повільним та неефективним, тому чим вища температура тіла, тим актуальніше вживати рідкі жарознижувальні засоби.

«Погляд часу» №13-26.03.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *