Чому помідори дрібні

Помідори на ділянці

Котрий рік сію нормальні помідори. Кущі виростають обліплені томатами, але дрібними, як вишня. У чому проблема?

A. Пашкіна, с. Новомиколаївка, Дніпропетровська обл.

Склад грунту

Якщо з насінням усе в порядку – ви точно знаєте, що це за сорт, довіряєте виробнику насіннєвої продукції, то відповідь варто шукати, швидше за все, у ґрунті. Який його склад? Наскільки він удобрений?

Вносимо добрива

Томати люблять пухкі ґрунти з великою кількістю поживних речовин і суглинок. У землі має бути досить фосфору, азоту і калію. Досвідчені городники під час осіннього перекопування у ґрунт під майбутню помідорову грядку вносять гній, перегній або іншу органіку. Навесні з приходом тепла ґрунт розпушують і додають до нього добрива, що містять фосфор і калій. Але тут головне – не перестаратися. Ґрунт для томатів повинен бути заправлений ​​добривами добре, але не надмірно. Якщо навесні щедро удобрити грядки свіжим гноєм, то кущі будуть розростатися на славу, а ось зав’язь, навпаки, залишиться дрібною і майже не буде розвиватися.

При такій ситуації фахівці рекомендують ґрунт підсушити, частину листя прибрати, провести кореневе і позакореневе підживлення фосфорними добривами. Наприклад, сумішшю з 10 г аміачної селітри, 15 г суперфосфату і 15 г хлористого калію (на 1 м²). Можна скористатися і розчином добре збродженого коров’яку (1 : 10) або пташиного посліду (1 : 20) із додаванням на 10 л розчину 40 г суперфосфату і 1 скл. деревної золи.

Відстань між кущами помідорів

Крім кількості добрив обов’язково варто враховувати при посадці і відстань між кущами помідорів. Занадто загущене розміщення томатів може призвести до розвитку захворювань, нестачі поживних речовин і вологи, більш повільного дозрівання плодів. Відстані визначають залежно від сорту. Штамбові (низькорослі) помідори розміщують по 6-7 кущів на 1 м² ґрунту. Середньорослі, висота яких не перевищує 1,5 м, висаджують по 3-4 рослини на 1 м² ґрунту. Високорослі томати, висота яких може досягати і трьох метрів, – не більше двох кущів на 1 м².

Сівозміна

Фахівці не рекомендують вирощувати помідори на одному і тому ж місці більше одного сезону, ділянку треба змінювати. Кращими попередниками для помідорів є огірки, кабачки, горох, цибуля, капуста, часник, коренеплоди. На ділянках, де раніше росли баклажани, перці чи картопля, хорошого урожаю можна не дочекатися.

«Погляд часу» №17-23.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *