Чому потрібно їсти яблука щодня

Максимально корисні яблука – це свіжі яблука зі шкіркою. Саме у шкірці багато клітковини та поліфенолів. І не варто боятися пестицидів – вони швидко руйнуються на сонці.

Чому потрібно їсти яблука щодня

Яблука містять пектин – розчинну клітковину.

В одному яблуку середнього розміру міститься п’ята частина денної норми клітковини. Бактерії, що живуть у нашому кишківнику, утворюють із клітковини жирні кислоти з коротким ланцюгом та незамінні амінокислоти, що нам необхідні. Щодо вітаміну C, то їх в одному яблуку не так багато – десята частина денної норми.

Яблучна яскрава шкірка – це джерело флавоноїдів, сполук, які мають антиоксидантну дію.

Дослідження показали, що споживання яблук та інших яскравих продуктів на чверть знижує ризик раку підшлункової залози. Окрім цього метааналіз про споживання яблук та ризику різних видів раку показав, що яблука допомагають знизити ризики раку легень, а також колоректального раку, молочної залози та шлунково-кишкового тракту.

Яблука зменшують прояви астми і хвороби Альцгеймера.

Поліфеноли яблук зменшують прояви цих хвороб, а клітковина стає на заваді атеросклерозу і запобігає коливанню рівня цукру.

Яблука в раціоні щодня зменшує ризики появи діабету 2 типу.

В одному 9-річному дослідженні було виявлено, що споживання хоча б одного яблука на день зменшувало ці ризики на 28 %, у порівнянні з людьми, які не вживали яблук узагалі.

Яблука допомагають берегти здоров’я серця та судин.

До прикладу, регулярне споживання свіжих яблук сприяє зниженню рівня тригліцеридів і ліпопротеїнів низької щільності («поганого» холестерину). Зокрема, споживання яблук зменшує ризики інсульту.

Яблука запобігають переїданню та допомагають тримати в нормі вагу.

Клітковина в них зберігає тривалий ефект насичення. Водночас дослідники виявили, що регулярне споживання багатих на клітковину та з низьким глікемічним індексом фруктів, особливо яблук, пов’язано з найменшою часткою збільшення ваги з часом.

«Уют» №34-19.08.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *