Чому різні люди реагують на щеплення по різному
Виявляється, це нормально – почуватися не зовсім добре через день-два після щеплення від Сovid-19. Більше того, здебільшого це хороший знак. Легкі побічні ефекти – такі як втома, невелике підвищення температури, болі у м’язах та руках – є нормальними дзвіночками того, що ваш організм виробляє антитіла. Але в такому разі як бути, якщо після вакцинації люди не відчувають жодних симптомів? Чи означає це, що вакцина не працює?

Вакцини працюють!
Незалежно від того, як людина реагує на щеплення (підвищення температури або взагалі ніяк), організм у неї бореться з інфекцією і викликає стійку відповідь антитіл.
Молоді люди чи жінки? Кріпіться!
Але тоді, чому побічні ефекти після вакцинації проявляються у людей по-різному? Чому один укол змушує деяких із нас почуватися гірше, ніж інших? У двох словах – це залежить від імунної системи конкретної людини.
Під час експерименту виявилося, що найчастіше про побічні ефекти повідомляли: молоді люди, жінки та ті, хто раніше переніс Сovid-19.
Одна з причин, через яку молоді люди можуть повідомляти про більшу кількість симптомів, полягає в тому, що у них міцніша імунна система.
Сильний імунітет краще розпізнає вакцину, як чужорідний антиген та потужніше стимулює відповідь. Це пояснює, чому у молодих гостріша реакція на вакцину. Те саме стосується і жінок: загалом жіноча імунна система міцніша, тому у разі вакцинації вона відразу «кидається захищати свої володіння.
А ось літні за своє довге життя отримують більшу кількість і вищу дозу вакцин від грипу (побічні ефекти від вакцинації якої схожі на симптоми аниковідних). Тому люди у віці можуть просто мати більш високу «терпимість». Мовляв, подумаєш, ще одне щеплення!
Не слід забувати також про таке поняття, як генетика. Іноді ми не можемо вплинути на неї, але вона має величезний вплив на стан здоров’я.
Причини «побочки»
Побічні ефекти – це імунна відповідь вашого організму, зазвичай вони розвиваються через деякий час після уколу – від декількох годин до декількох днів після – і може призводити до грипоподібних симптомів, таких як висока температура, відчуття ломоти в кістках і м’язах або почервоніння і набряк у місці ін’єкції на руці. Ці процеси не повинні лякати – адже вони є ознакою того, що ваша імунна система працює.
Симптоми від вакцинації зазвичай проходять протягом дня або двох, тому що реакція організму на вакцинацію самообмежується.
Вірус або його фрагмент, введений при вакцинації (у різних типах вакцин), позбавлений здатності розмножуватися, тому реакція швидко згасає. Тоді як при справжньому захворюванні на ковід, коронавірус, проникнувши в організм, починає шалено розмножуватися і проникає все глибше. І в цьому велика різниця між вакциною та природною інфекцією.
«Погляд часу» №46-11.11.2021