Чому сіпається око?

Чому сіпається око
Чому сіпається око?

«Погляд часу» №19-2019

Сіпання ока – доволі поширене явище, з яким багато хто з нас стикався. Але не всі знають, чому око смикається і як із цим боротися.

Сіпання у ділянці навколо ока відбувається через множинне скорочення м’язів довільного характеру. Лікарі називають це гіперкінезом або нервовим тиком. Сіпання ока може завдавати незручностей протягом кількох хвилин, годин і навіть діб. Фізіологічна основа цього симптому полягає у збої роботи центральної нервової системи, що відповідає за скорочення і тонус м’язів.

Для усунення симптому потрібно з’ясувати причину його появи.

Причини

Найчастіше нервовий тик виникає через фізичне чи розумове перенапруження. Наприклад, складний робочий графік, поганий сон, стрес, тривала робота за комп’ютером, брак магнію в організмі.

Як боротися

Гіперкінез може зачіпати м’язи не тільки повік, а й обличчя. Симптоми можуть проявлятися тимчасово і зникати під час сну. Але якщо повіки сильно смикаються, варто трохи сповільнити робочий ритм, заспокоїти нерви. Допомогти організму впоратися зі стресовим станом можуть трав’яні настої (з ромашки, меліси, м’яти, лаванди, звіробою), а також заспокійливі препарати. Проте вживати фармацевтичні засоби можна тільки у крайніх випадках, коли не допомогли настоянки і трав’яні чаї. І, звісно, коли ви намагаєтеся заспокоїти нервову систему, варто утриматися від таких її подразників, як гостра їжа, кава і міцний чай.

Намагайтеся проводити менше часу біля монітора, даючи очам відпочити. Корисною буде спеціальна гімнастика для очей, що зміцнить їхні м’язи і поліпшить загальний стан.

Якщо причиною гіперкінезу є брак магнію в організмі, варто поповнити запаси цього елемента. Зробити це можна, якщо включити до раціону горіхи, крупи, житній хліб, зелень і бобові. Пам’ятайте, що магній краще засвоюється у комплексі з вітамінами групи В.

Якщо у боротьбі з нервовим тиком не допомагає жоден із зазначених способів, потрібно звернутися до лікаря-невролога.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *