Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин?

Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин
Чому сохнуть кінчики листя у кімнатних рослин?

Дуже часто трапляється, що листя у кімнатної рослини починає жовтіти, сохнути і з часом опадати. Що потрібно зробити, щоб не занапастити рослину?

У чому може бути причина?

Недостатня вологість повітря.
Неправильний або несвоєчасний, нерегулярний полив.
Нестача або надлишок освітлення.
Протяг.
Низька температура повітря у приміщенні. Особливо це згубно впливає на тропічні рослини.
Азотисте чи мінеральне голодування, перегодовування рослин.
Наявність у ґрунті або на листі комах паразитів.
Початок вірусного, бактеріального чи грибкового захворювання.

На що звертати увагу?

Вологість повітря. Важливо пам’ятати, що тропічні і субтропічні рослини люблять підвищену вологість повітря. Щоб забезпечити їм потрібний відсоток вологості, їх досить розмістити біля акваріума чи налити у піддон води. Також можна скористатися спеціальним зволожувачем повітря чи обприскувати листя кілька разів на день.

Світло. Не можна забувати про те, що потрібна кількість світла – це головний критерій для проходження процесів фотосинтезу. Порушення світлового режиму тягне за собою збій у біохімічних процесах, що відбуваються у листі. Внаслідок цього змінюється структура і зовнішній вигляд листка. Світлолюбні рослини краще виставляти під прямі сонячні промені, а ось ті, які не люблять багато світла, потрібно притіняти.

Полив. Поливаючи рослини потрібно обов’язково враховувати їх ботанічні особливості, час року, стадію зростання, а також рівень вологості у приміщенні. Взимку регулярність поливу потрібно зменшити, а навесні і влітку – збільшити. Також слід враховувати розмір горщика: чим більший горщик, тим більше води знадобиться, щоб «напоїти» рослину. Регулярний і своєчасний полив забезпечить рослині постійний доступ поживних речовин.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *