Чому суниця цвіте рясно, а ягід немає
Буває так, що суниця добре цвіте, але ягід не зав’язує, причина може бути в сорті, недостатньому догляді або в хворобах і шкідниках. Спробуємо розібратися.

Причиною відсутності ягід може бути погана самоплідність. Деякі сорти погано запилюються лише своїм пилком (наприклад «Амулет», «Зенга Зенгана»). Тому потрібно посадити поряд на ділянці різні сорти, щоб відбувалося перехресне запилення. Краще посадити кілька сортів різних термінів дозрівання (ранні, середні та пізні, а також ремонтантні, які плодоносять усе літо).
Важливо! Не треба боятися близько саджати кілька сортів. Перезапилення ніколи не призведе до того, що ягоди стануть якимись «незрозумілими» на смак. Це не лише не шкідливо, а навіть, навпаки, корисно.
Якщо ви посадили (вам продали) або у вас на грядці з’явилися сорти-засмітники («Жмурка», «Бахмутка», «Дубняк», «Підвіска», «Шпанка»).
Наприклад, «Жмурка» дуже рясно цвіте, але ніяких ягід не утворює. На момент зав’язування ягід квіти просто закриваються (так би мовити, «зажмурюються», звідси і назва «Жмурка»).
Якщо серединки квіток чорні, це явно говорить про те, що по квітках ударили пізні весняні заморозки.
Якщо серцевинки коричневі, їх виїдає хтось, можливо, трипси.
Якщо квітки висихають і відпадають, то, швидше за все, винні жуки-довгоносики.
Майте на увазі, що майже всі сучасні сорти суниці садової – обох статей, тобто у них є і тичинки (чоловічі), і маточки (жіночі), інакше кажучи, причина відсутності ягід уже точно не в тому, що вам попалася чоловіча рослина (тільки з тичинками).
«Погляд часу» №20-12.05.2022