Чому терпне нога?

У мене періодично терпне нижня частина лівої ноги і виникає таке відчуття, ніби по ній повзуть мурашки. Крім того, ця нога болить, і щоб позбутися болю та неприємних відчуттів, доводиться досить довго притупувати. Що думають лікарі про можливі причини такої проблеми?

Віктор Петрович, м. Бердянськ

Чому терпне нога

Якщо кінцівки терпнуть, а потім минає у вас саме, протягом кількох хвилин, при зміні пози, то в такому затерпанні немає нічого страшного. Можливо, неприємні відчуття виникають як наслідок нетривалого стискання нерва після перебування в незручній позі. Зверніть на це увагу, бо часто літні пацієнти, які скаржаться на подібні симптоми, мають звичку дрімати в незручній позі.

Але якщо зміна положення не допомагає позбутися неприємного відчуття і воно виникає досить часто – це сигнал про те, що слід звернутися до лікаря (сімейного лікаря, невропатолога чи судинного хірурга) і пройти додаткові обстеження.

Заочно можна сказати, що найімовірніші захворювання, які викликають затерпання кінцівок, це:

  • защемлення нерва, викликане проблемами з хребтом, наприклад, остеохондрозом;
  • брак в організмі вітаміну В12, який бере участь в обмінних процесах нервових волокон;
  • патологія артеріальних судин, зокрема, атеросклероз судин ніг;
  • нейропатія – це хвороба нервової системи, що виникає внаслідок метаболічних порушень або інтоксикацій, а також при ревматоїдному артриті, цукровому діабеті, розсіяному склерозі та інших захворюваннях;
  • ішемічний інсульт хребетної та нижньої мозочкової артерій.

Визначити, яка причина викликає проблему з ногою конкретно у вас, зможе лише фахівець після огляду, аналізів та обстежень.

  «Погляд часу» №30-22.07.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *