Чому треба зробити щеплення від кору

Чому треба зробити щеплення від кору
Чому треба зробити щеплення від кору

Кір передається повітряно-крапельним шляхом. Тому заразитися можна, якщо інфікована людина перебуває в безпосередній близькості з вами, кашляє, чхає, а ви потім вдихаєте заражене повітря. Варто відзначити, що часто людина ще може не здогадуватися про те, що вона хвора на кір, проте вже є переносником інфекції. Тому якщо одна дитина в сім’ї або колективі захворює, то велика ймовірність, що всі інші вже заражені.

Вірус кору дуже заразний. Тобто, якщо відбувся контакт з інфікованою людиною, то шансів уникнути хвороби дуже замало. Не захворіє тільки той, хто має імунітет до цього вірусу – природний (після перенесеної хвороби) або штучний (завдяки вчасно зробленому щепленню).

Перебіг хвороби важкий і небезпечний своїми ускладненнями. Такими як отит, сліпота, пневмонія та енцефаліт (запалення мозку). Найскладніше кір переноситься маленькими дітьми – у хворого піднімається й довго тримається висока температура тіла, мучить сильний кашель, кон’юнктивіт, нежить, діарея та сильний висип по всьому тілу, проявляється він у вигляді маленьких бульбашок, які оточені плямою і можуть зливатися.

Хвороба на кір – одна з основних причин смерті серед маленьких дітей у світі. Якщо вчасно не почати лікування, близько 10 % хворих малюків помирають.

Вакцина від кору не викликає аутизм. Цей міф став широко відомим після наукової публікації, яка згодом була відкликана з журналу, оскільки не мала під собою підтверджень і науково доведених фактів.

Найкраща профілактика небезпечної хвороби – вакцинація.

Згідно з даними статистики, завдяки масовій імунізації глобальна смертність від кору знизилася на 79 % – з 546 800 випадків смерті 2000 р. до 114 900 випадків у 2014 р.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *