Чому у капусти не можна видаляти нижнє листя

На початку вересня городники продовжують доглядати за капустою. Бур’яни видаляють плоскорізом – цей інструмент з легкістю зрізає докучливі бур’яни. Непотрібну траву можна залишити між рядами – вона стане додатковим кормом для черв’яків.

Чому у капусти не можна видаляти нижнє листя

Ще один важливий момент – необхідно зберегти листя капусти внизу. Однак багато дачників з якихось причин уже в середині літнього сезону обламують біля основи нижнє листя. Аргументують вони це так: зав’язь у качанів іде швидше, і плоди від цього тільки солодші. Однак, як стверджують досвідчені городники, ця думка украй помилкова.

Як не потрібно доглядати за капустою

Перший момент: пам’ятайте, що видалення листя шкодить капусті. Ця не плодова рослина, яка нарощує свою масу шарами. Із нею таким чином чинити не можна. В іншому разі рослина припиняє своє зростання і може захворіти.

Другий момент: при видаленні листя у капусти порушується її живлення. Про фотосинтез забувати не треба.

Ще один момент: після видалення листя накопичення нітратів логічно погіршується.

І, нарешті, пам’ятайте, що природа не просто так наділила цю рослину великими листками. Вони закривають ґрунт і зберігають для капусти вологу, оберігаючи від пересихання ґрунту.

Не видаляйте листя капусти, навіть якщо вам не подобається об’їдене шкідниками листя. Ваш город не на конкурсі краси – займайтеся тим, що буде корисно для урожаю і, що цілком логічно, для вас.

«Уют» №37-9.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *