Чому у розсади томатів світлішає листя

Іноді може вийти так, що ви посіяли насіння томатів у правильний час, роблячи все за відпрацьованою багато років схемою, а листя у багатьох молодих рослин виходить висвітленим. Де була допущена помилка чи, можливо, це пов’язано з якимось захворюванням?

Чому у розсади томатів світлішає листя

Виходимо з того, що агротехніка порушена не була. Тоді перше, на що слід звернути увагу – це якість покупного ґрунту. У нас він у своїй основі багато в чому складається з торфу. Останній далеко не завжди хорошої якості, нерідко надмірно закислений. У ньому можуть міститися й інші речовини, які додатково пригнічують кореневу систему томатів.

Щоб звести негативний вплив неякісного ґрунту до мінімуму, у горщики з вицвілою розсадою підсипте нормальної землі з власного городу (тільки не з теплиці, де раніше росли томати). Вона розбавить склад і нівелює негативний вплив, завдяки чому через деякий час невибаглива розсада томатів повернеться до норми.

Також світле листя може бути відповіддю на допущені агротехнічні помилки. Наприклад, розсада розміщується в дуже теплому, сирому чи темному приміщенні.

Нерідко початківці садівники поспішають із висадкою – думають, що якщо висадять раніше насіння, то і всіх обженуть «дурнів», які чекають чогось середини-кінця березня. А день – то світловий ще короткий і виходить, що паростки високі, стеблинки в них тоненькі, а листя – світло-зелене (розвивається ледь-ледь). Як то кажуть – «поспішиш, людей насмішиш».

Важливо стежити і за температурним режимом. Для томатів оптимальний діапазон – від +18 до +23 °C вдень, а вночі – не нижче +15 °C.

Із приводу ролі вологості є цікава особливість. Помідорна розсада воліє досить зволожений ґрунт (без перебору) і відносно сухе повітря. Тому полив краще проводити прикореневий, а не по листю. Хоча позакореневе підживлення теж часто практикується багатьма садівниками при вирощуванні розсади томатів. Вода повинна бути відстояною, кімнатної температури.

Олег Фєдосеєнко

  «Уют» №6-04.02.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *