Чому українці ризикують втратити субсидію

Чому українці ризикують втратити субсидію
Чому українці ризикують втратити субсидію

В Україні з 1 січня 2019-го субсидію почнуть видавати “живими” грішми. На початку року кошти отримають ті, хто звернувся по субсидію вперше.
Українців можуть позбавляти субсидії за борги зі сплати комунальних. Це пов’язано зі збоями у надходженні коштів на персональні рахунки споживачів при монетизації субсидій.

“Зараз постачальники послуг отримують дані від споживачів. Далі відправляють їх у Мінсоцполітики, де швидко повинні розрахувати суму субсидій для 5 мільйонів господарств. Подати дані в Мінфін, отримати гроші, перерахувати їх на 5 мільйонів рахунків в Ощадбанк. Далі банк розрахується з постачальниками” , – пояснив консультант з питань соцзахисту населення Інституту місцевого розвитку Антон Левицький.

За його словами, система повинна працювати як годинник. Через збої у людей можуть з’явитися борги. Тоді споживачів можуть позбавляти субсидії.

“Фахівці пропонували спростити механізм монетизації виплат: нараховувати субсидії по середньому споживанню послуг для кожного одержувача, а після закінчення опалювального сезону коригувати їх за фактом”, – наголошує Антон Левицький.

Він додав, що перші підсумки монетизації субсидії будуть не раніше, ніж через місяць.

Нагадаємо, що з 1 січня субсидію почнуть видавати у грошовій формі. На початку 2019-го кошти отримають ті, хто звернувся по субсидію вперше. З 1 травня — люди, які користуються пільгою роками. Зокрема, оформляють допомогу і на літо. Решті домогосподарств гроші почнуть виплачувати з 1 жовтня.

Відповідну постанову Кабмін прийняв 27 грудня 2018-го. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Водночас змінюється алгоритм її виплати.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *