Чому відмовили у допомозі соцпрацівника?

Чому відмовили у допомозі соцпрацівника
Чому відмовили у допомозі соцпрацівника?

Я самотня літня людина, що проживає у сільській місцевості. Мені 87 років. Дружина і син померли. Із рідних залишилася тільки внучка, яка разом із чоловіком і донькою-школяркою живе у місті, на орендованій квартирі. Раніше за мною доглядав на дому соцпрацівник. Потім цю допомогу мені надавати припинили, мотивуючи тим, що я склав заповіт про передачу майна внучці. Чи правомірно це? За станом здоров’я я себе обслуговувати не можу. Готовий навіть платити з пенсії гроші, аби соцпрацівник приготував мені їжу.

Н. П. Бондаренко, Дніпропетровська обл.

Звичайно, у даному випадку краще б було подивитися на копію письмового повідомлення про відмову надавати вам соціальні послуги на дому. Ви, як літня людина, маєте на них право, причому на безоплатній основі. Такий порядок визначено п. 6 Переліку соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1417 від 29 грудня 2009 року (зі змінами від 23 грудня 2015 року). Пунктом 11 цього документа також передбачені обставини, при виникненні яких надання соціальних послуг співробітниками територіального центру припиняється, з письмовим повідомленням громадян. А саме, підставою для цього може бути:

  • поліпшення стану здоров’я, у результаті чого відпадає необхідність у наданні соціальних послуг;
  • виявлення в особи, яку безоплатно обслуговують співробітники терцентру, працездатних рідних (батьків, дітей, чоловіка, дружини) або осіб, які, згідно із законодавством, повинні забезпечити йому догляд і допомогу, або з якими укладено договір довічного утримання (догляду);
  • грубе ставлення громадянина, якому надають послуги з догляду на дому, до обслуговуючого персоналу;
  • порушення громадського порядку (сварки, бійки і т. п.);
  • систематичне перебування у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння;
  • виявлення медичних протипоказань для надання соціальних послуг територіальним центром;
  • надання громадянину соціальних послуг фізичною особою, якій призначено щомісячну компенсаційну виплату, допомогу на догляд у встановленому законодавством порядку;
  • відмова одержувача соціальних послуг або його законного представника від їх надання;
  • невиконання громадянином без поважних причин вимог отримання соціальної послуги з догляду на дому після письмового попередження про припинення чи обмеження її надання.

Як бачимо, ні про яке зупинення надання послуг на дому саме при складанні заповіту на внучку у цьому переліку не йдеться. А значить, ця обставина не може бути причиною для відмови співробітників терцентру надавати соціальні послуги.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *