Чому виникає сірчана пробка і як її позбутися?

Чому виникає сірчана пробка і як її позбутися?
Ганна Петрівна, Черкаська обл.
«У нашому вусі є сірчані залози, які виробляють сірку – у когось більше, у когось менше, – пояснює лікар-отоларинголог вищої категорії, кандидат медичних наук Герман Брухнов. – Ця сірка виконує захисну функцію. Наше вухо має самоочищатися від сірки під час жування, розмови. Однак іноді від надлишку сірки утворюється сірчана пробка. Це відбувається через індивідуальну будову слухового проходу, через порушення обміну речовин, потрапляння пилу й інших факторів. Як не парадоксально це звучить, але чим частіше ви чистите вухо, тим більша вірогідність виникнення сірчаної пробки. Особливо, якщо це робити вушними паличками, які продаються у магазинах. Адже ви можете заштовхнути сірку глибоко у вушний прохід, аж до барабанної перетинки. Якщо ви хочете почистити вухо, то краще для цього самому скрутити ватний тампон, але треба його все-таки не чистити, бо, крім того, що заштовхнете сірчану пробку, можете ще й інфекцію занести. Якщо пробка утворилася, не намагайтеся позбутися її самостійно. Обов’язково зверніться до ЛОР-лікаря. Він порадить, що саме робити, щоб позбутися пробки».
Не можу сказати, що у мене багато сірки у вухах, але іноді пробки я видаляю. Зі спреєм Ваксол ця процедура стала для мене легшою і лікар підтвердила, що проблем з вухами немає.
Мені від сірчаної пробки Ваксол спрей допоміг. Застосовувала протягом 3х днів. Корок легко розчинився, без болю і якогось дискомфорту.