Чому виникає страх перед ЕКЗ

Іноді пацієнти на прийомі, почувши, що їм допоможе стати батьками тільки програма ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення), відразу налаштовуються негативно зі словами «ми будемо пробувати самі, тільки не штучне запліднення».

Страх перед ЕКЗ

Чому у батьків з’являється страх перед ЕКЗ? Гінеколог Юлія Жовтоножська відповіла на це питання.

«Відбувається це часто через те, що багато людей просто не розуміють усього процесу, навколо чули міфи, помилкові переконання, у результаті чого у них і формується свідомо негативне ставлення і навіть страх. Адже приходять до репродуктолога тоді, коли було багато невдалих спроб зачати дитину самостійно. І на це у деяких ідуть роки і навіть десятиліття, що найчастіше супроводжується сльозами, образами, нервами, звинуваченнями себе/партнера, спустошенням усередині і т. д.

Думаю, багато хто зараз згадали себе, на цьому нелегкому шляху. Але навіть після цих складнощів не всі вирішуються на ЕКЗ.

Ще однією причиною може бути боязнь будь-яких втручань в організм. Хоча у процесі проведення програми ЕКЗ, усе проходить безболісно і легко. Усе це ми обговорюємо на прийомах.

Також причиною страху може послужити можлива невдала спроба ЕКЗ. І пацієнтам просто не хочеться зіткнутися з ще однією невдачею. Але ви подивіться, скільки щасливих пар вже стали батьками, відкинувши свій страх і сумніви. Завжди думайте про хороше і у вас обов’язково все вийде!

Пам’ятайте, що саме незнання викликає найбільший страх. А поруч із вами будуть кваліфіковані фахівці, з якими нічого не страшно!» – повідомила лікар.

«Уют» №38-16.09.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *