Чому з віком час летить швидше?

Наукові фахівці зі США, що представляють Університет Дьюка, поділилися версією, що пояснює відомий усім старіючим людям феномен – час із віком починає летіти швидше. Зрілі люди часто дивуються з того, як, за їхніми спогадами, довго протікав час у роки юності. Але справа не у тому, що їхні переживання тоді були набагато глибші чи значніші. Це перш за все пов’язано з тим, що в юності мозок обробляє інформацію швидше.
Людський розум відчуває, що часи змінюються, коли змінюється сприйняття зображень. Дні, здавалося, тривали довше у молодості, тому що молодий розум отримує більше зображень протягом одного дня, ніж той же розум у старості. За словами вчених, різне сприйняття часу у молодому і більш зрілому віці людини – це наслідок того, що здатність мозку обробляти інформацію, уловлювану рецепторами, із часом повільно, але вірно притупляється. Цей процес зниження мозкової активності обумовлений у свою чергу тим, що з роками сплетіння нервів і нейронів стають більш звивистими і складними.
Відповідно, сигнали, які вони проводять, досягають своїх цілей уже не так швидко, як у молодості. У сприйнятті молодих людей ряд подій вкладається у більш короткий відрізок часу, але для літніх той же ряд буде асоціюватися вже з більш тривалим тимчасовим періодом. Наприклад, діти обробляють зображення швидше, ніж дорослі, оскільки їхні очі рухаються інтенсивніше. Люди похилого віку за однаковий із дітьми час переглядають менше нових зображень.
«Нейронні шляхи, що доставляють інформацію до мозку, старіють і деградують разом із тілом, при цьому зростає сила опору потоку електричних сигналів. Усе це призводить до зменшення швидкості обробки мозком нових відомостей. Тому з віком час починає летіти – старіючому мозку його стає потрібно все більше для засвоєння інформації із зовнішнього світу», – констатували вчені.