Чому з віком ми гірше чуємо

Сурдологи називають втрату слуху проблемою, яка відділяє людину від суспільства.

Чому з віком ми гірше чуємо

Поширеною хворобою серед людей старшого віку є вікова вада слуху. До неї призводить послаблення слухового нерва і низка інших хвороб. Із 40-45 років може розпочатися фізіологічне зниження слуху. Переважно це сенсоневральне порушення. Тобто, слабкість слухового нерва. Із роками при такому порушенні людина чує все гірше.

Часто причиною зниження слуху є не фізіологічне зниження, а шуми, дзвін у вухах, патології судинного характеру. Також гіпертонія, атеросклероз судин головного мозку, порушення роботи серцево-судинної системи, інфаркти. Часто порушення слуху спричиняють цукровий діабет, хвороби щитовидної залози, нирок. При остеохондрозі шийних відділів хребта, хребтових килах порушується слуховий нерв, що теж призводить до зниження слуху.

До речі, до цієї патології призводить і коронавірус. Пацієнти після ковіду скаржаться на закладеність, шум у вухах, які виникають унаслідок тромбозів і порушення кровообігу.

Методи профілактики

Після 40 років потрібно всім перевіряти слух, навіть якщо немає скарг. Якщо з’являються перші ознаки, то пройдіть обстеження. Зниження слуху розвивається повільно і поступово, тому зазвичай ми не помічаємо зниження здатності чути. Люди адаптуються і не звертаються до лікаря. На обстеження такі пацієнти приходять лише тоді, коли у вухах починає шуміти. Якщо людина погано чує протягом 5-7 років, у неї втрачається розбірливість мови, тобто вона чує гучні звуки, але не розрізняє слів. Тому важливо вчасно звертатися до спеціаліста.

Як лікувати вікове зниження слуху

Фізіологічне зниження слуху, на жаль, не піддається лікуванню. Захворювання має декілька ступенів. При другому рекомендується носіння слухового апарату. Якщо ж причина в інших хворобах, які можуть спричинити погіршання слуху, потрібно лікувати саме їх.

Як уберегти слух

По-перше, варто відмовитися від куріння. Нікотин призводить до спазму судин і порушення кровопостачання. У результаті до судин вушної раковини не потрапляє достатня кількість кисню, що й викликає порушення звукосприйняття.

По-друге, до порушення і втрати слуху може призвести зловживання алкоголем. Відіграє роль і генетика, хвороба може бути спадковою. Сучасна молодь полюбляє гучно слухати музику. У результаті багато молодих людей звертаються зі скаргами на закладеність у вухах. Під час обстеження виявляються перші прояви запалення і ураження слухового нерва. Якщо хворобу виявити протягом місяця, то її ще можна вилікувати. Але через 3-6 місяців вона переходить у хронічну стадію. Тому уникайте значних звукових навантажень, при користуванні навушниками кожні 30 хвилин потрібно робити перерву, щоб нерв «відпочивав».

 «Погляд часу» №22-27.05.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *