Чому жінки живуть довше за чоловіків

Чому жінки живуть довше за чоловіків
Чому жінки живуть довше за чоловіків

Добре відомо, що жінки живуть довше за чоловіків, і розгадкою цього феномена може бути захисний ефект, який створює жіночий гормон естроген. Одним із найкращих показників тривалості життя є довжина теломерів – кінцевих ділянок хромосом. Теломери жінок бувають більш довгими, ніж у чоловіків, вони довше зберігають цю довжину. І ось тепер дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско припустили, що жіночий гормон естроген підсилює активність ферменту, який подовжує теломери, тим самим збільшуючи тривалість життя.

Нагадуємо, що в середньому жінки живуть на 5 % довше чоловіків у всьому світі, хоча ці відмінності в тривалості життя між статями різняться від країни до країни. В Україні ця різниця становить більше 10 років, а в країнах Скандинавії – усього один-два роки. Експерти вважають, що на тривалість життя впливають зовнішні чинники. Наприклад, чоловіки частіше вживають алкоголь і курять, через що їм загрожує підвищений ризик хвороб серця. Одне недавнє дослідження показало, що різниця між чоловіками й жінками в тривалості життя може зникнути до 2032 р. на тлі різкого скорочення числа курців і алкоголіків.

І ось тепер нове дослідження показує, що ці відмінності можуть кодуватися в генах чоловіків і жінок. Наші ДНК кодуються 23 парами хромосом і теломерів. Без теломерів клітини починають швидко старіти і вмирати, тому їх довжина особливо важлива. Скорочують цю довжину такі фактори, як стрес, проблеми зі здоров’ям і шкідливі звички. Дослідники з Каліфорнії припустили, що одним із факторів, що захищають довжину теломерів, є жіночий гормон естроген.

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *