Чому жовтіє листя на полуниці

Незважаючи на те, що полуниця (садова суниця) – ягода досить невибаглива у вирощуванні, все-таки й вона може доставити турбот городнику. Зокрема, найпоширенішою проблемою при вирощуванні полуниці є зміна кольору полуничного листя із зеленого, на більш світлий, а в окремих випадках лист може стати практично жовтим. Так чому ж жовтіє листя полуниці?

Чому жовтіє листя на полуниці

Причин для такого явища може бути декілька, але найчастіше полуничний лист змінює забарвлення при нестачі у ґрунті заліза. Для того, щоб усунути цю проблему, найчастіше буває достатньо однієї чи декількох обробок мідним купоросом, приготовленим із розрахунку 2 ст. л. на 10 л води. Варто ретельно обробити всі кущики, рясно обприскавши їх, причому, буде зовсім непогано, якщо деяка частина розчину мідного купоросу потрапить і на ґрунт навколо кущиків полуниці.

До речі, такі обробки є ще й відмінним засобом профілактики від багатьох грибкових захворювань. Обробку мідним купоросом виконують після того, як із грядки повністю зібраний увесь урожай. Якщо ж затягти з обробкою, то цілком можливо, що більшість кущиків полуниці просто пропаде, і наступного року ви залишитеся без улюбленої ягоди.

При нестачі заліза постраждалі кущі полуниці погано розмножуються, тобто практично не пускають вусики.

Ще однією причиною того, що жовтіє листя полуниці, може стати звичайний хрущ, він заривається в корінь, відкладає там личинки, які й пошкоджують кореневу систему полуничного куща. У результаті, листя недоодержує поживних речовин і жовтіє. Боротися з личинками хруща досить складно. При перекопуванні грядок, їх збирають вручну, приваблюють шпаків, для яких хрущ – улюблені ласощі, споруджують пастки чи застосовують спеціальні інсектициди, такі, як «Базудин», «Актара» та ін.

Жовтіє листя на полуниці і при занадто спекотній і сухій погоді. Якщо є можливість, то в особливо спекотні дні потрібно притінити полуничну грядку й організувати рясний полив, щоб земля просочилася вологою на 25-30 см.

«Погляд часу» №25-16.06.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *