Чому жовтіє цибуля

Чому жовтіє цибуля

Причин досить багато. Найперша причина банальна – це нестача поливу, цибуля дуже любить вологий ґрунт, тому необхідно проводити її зволоження (найкраще у вечірній час) не менше семи разів на місяць, зазвичай у періоди, коли дуже тепла погода без дощу.

При поливі намагайтеся якомога глибше промочити шар ґрунту, оптимально на 18-20 см. Не забувайте і про розпушування міжрядь, проводити його можна як до поливу, так і після нього.

Наступна причина – це невідповідність необхідних умов зростання. Наприклад, варто розмістити цибулю в такому місці, щоб на пару годин на день вона перебувала у тіні, адже цибуля досить негативно реагує на перегрівання, причому найбільш сильно страждає коріння, воно може навіть відмирати. Часто температура ґрунту істотно вища за температуру повітря, ось тому необхідно давати ґрунту охолонути. Але в повну тінь цибулю висаджувати не можна, це негативно позначиться на врожаї.

Якщо місце підібрати складно, то можна обійтися шаром мульчі, вона і воду в ґрунті утримає, і захистить землю від перегріву.

Третьою причиною того, що жовтіє цибуля може бути нестача у ґрунті азоту, причому іноді ця причина може бути впритул пов’язана з нестачею поливу, адже азот легко використовується рослинами тільки в розчиненому вигляді, а якщо у ґрунті дуже мало вологи, то рослина не може повноцінно його використовувати, виникає дефіцит, що призводить до того, що цибуля жовтіє.

Ну і нарешті, жовтіє цибуля і від нападу личинок цибулевої мухи. У цьому випадку цибулину вже не врятувати. Якщо пошкодження незначні і перо пожовтіло лише у декількох рослин, то просто витягніть їх із ґрунту і спробуйте натиснути на цибулину, якщо вона м’яка, водяниста, то, швидше за все, там оселилася личинка цибулевої мухи. Розріжте цибулини навпіл, імовірно ви побачите там досить угодовану личинку, яка знищила більшу частину м’якоті цибулини. Такі рослини слід негайно видалити з ділянки і знищити.

Що ж робити? Намагайтеся висаджувати цибулю поблизу рослин, які відлякують комах запахом. Це, наприклад, усіма улюблена морква. Допоможе подолати цибулеву муху проста обробка розчином кухонної солі, досить 300 г на відро води, але розчин цей виливайте строго під корінь, не лийте на перо. Перший полив у цілях профілактики меншою дозою у 150 г солі на відро води проведіть щойно пір’ячко досягне висоти у 4-5 см, ну а якщо загроза збережеться, наприклад, помітите щось подібне у сусіда, то дозу слід спочатку збільшити до 200 г і провести поливи через пару тижнів, а потім ще через 18-20 днів полити цибулини повторно, збільшивши дозу до 300 г.  Прийом цей ефективний проти цибулевої мухи, проте він може призвести до засолення ґрунту, тому намагайтеся виливати розчин невеликими дозами, прагнучи потрапити саме на цибулину, не поливайте ним ґрунт навколо.

«УЮТ» №14-02.04.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *