Чутливі зуби. Що робити?

Чутливість зубної емалі хоч і не вважається самостійним захворюванням, але здатна завдати людині серйозного дискомфорту. Як із нею боротися.

Чутливі зуби. Що робити?

Підвищена чутливість зубів – гіперестезія – дуже поширена проблема, із нею стикаються до 60 % населення планети. Жінки страждають від чутливості зубів частіше за чоловіків.

Чому виникає проблема чутливості зубів

У стоншенні емалі та виникненні підвищеної чутливості зубів можуть бути винні різні фактори: спадковість, механічна травма (тріщина або скол), клиноподібні дефекти зубів, неправильний прикус або звичка скреготати зубами, зловживання продуктами з підвищеною кислотністю, куріння, використання агресивних очисних та відбілюючих засобів. Часто причиною розвитку підвищеної чутливості зубів стають поширені захворювання ясен – пародонтит або пародонтоз, при яких ясна «вкорочуються», оголюючи чутливу шпику зуба.

Іноді виникнення проблем з емаллю побічно провокують захворювання інших органів. Так, ризик виникнення гіперестезії підвищується на фоні ендокринних патологій, гормональних збоїв, хвороб шлунково-кишкового тракту, дефіциту в організмі вітамінів.

Підвищена чутливість зубів може тимчасово виникнути в результаті:

  • ультразвукового чищення зубів;
  • носіння коронок;
  • як ускладнення після великих реставрацій.

Розрізняють три ступені гіперестезії зубів:

  • легкий, коли зуби реагують на холодне і гаряче;
  • середній – до подразників додається кисле, солодке, солоне;
  • виражений – додатково з’являється реакція на холодне повітря і будь-який механічний вплив (при чищенні зубів, прийомі їжі).
Як уникнути ускладнень при чутливості зубної емалі

Ігнорування гіперестезії зазвичай призводить до ускладнення аж до руйнування зуба. Тому важливо з’ясувати причину витончення емалі та усунути її.

Після огляду лікар може призначити як повноцінне стоматологічне лікування (при карієсі, пародонтиті, пульпіті, клиноподібному дефекті), так і професійне чищення зубів (при твердому нальоті), спеціальні процедури для відновлення та зміцнення емалі.

«Погляд часу» №15-13.04.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *