Чи дадуть субсидію на понаднормову площу

Як отримати субсидію на понаднормову площу житла?

Чи дадуть субсидію на понаднормову площу

Із травня 2021 року спеціальні комісії, які вирішували спірні питання щодо надання субсидій, скасовані. Тепер усі питання, коли житлова субсидія призначалася за рішенням таких комісій, розділили на дві групи.

У першій перераховані ситуації, коли субсидія не призначається, у другій – коли субсидія призначається на загальних підставах.

У всіх випадках рішення про призначення чи відмову в призначенні державної допомоги на оплату комунальних послуг приймають управління соціального захисту населення. Що стосується надання субсидії на житлову площу, яка перевищує соціальну норму (13,65 м² на одну людину та додатково 35,22 м² на сім’ю), то вона призначається, якщо в житловому приміщенні зареєстровані непрацездатні непрацюючі особи, які проживають самі. У цьому випадку навіть не враховується дохід від землі, якщо вона є.

Якщо в опалювальному сезоні 2020-2021 субсидія була призначена на соціальну норму житла, при автоматичному призначенні на наступний період вона також призначається на норму. Для призначення житлової субсидії на понаднормову площу особа має подати заяву, у якій про це зазначити.

Призначення житлових субсидій на понаднормову площу житла переглядається у разі:

  • зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку);
  • зміни складу сім’ї члена домогосподарства;
  • працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів.
Субсидія чи пільги?

Я отримувала субсидію, але маю право і на пільги. Й у цьому опалювальному сезоні хочу перейти на пільги. Як це зробити?

Якщо пільгами користувалися раніше, потрібно до територіального управління соціального захисту подати заяву про відмову від субсидії та перехід на пільги, які належать за законом. Якщо ж пільговик уперше бажає реалізувати свої права, його дані мають внести до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

Для цього слід подати такі документи:

  • заяву встановленої форми;
  • копії та оригінали документів, які підтверджують право на пільги;
  • паспорт;
  • копію та оригінал ідентифікаційного номера;
  • документ про право власності на житло, а також будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (при необхідності).

«Погляд часу» №44-28.10.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *