Чи є шанс повернути слух
Два роки тому я переніс мікроінсульт і втратив слух. Діагноз – неврит слухових нервів, сенсоневральна приглухуватість 2-го ступеня. Де я тільки не лікувався – нічого не допомагає. Майже не чую навіть зі слуховим апаратом.
Скажіть, чи є у мене шанси повернути слух?
Микола, 65 років, м. Житомир
На жаль, повернути колишню гостроту слуху вам уже не вдасться, але адаптуватися до свого стану і не втратити світ звуків ви можете.
По-перше, вам треба пройти повне обстеження органів слуху (отоскопія, аудіометрія, імпедансометрія).
По-друге, правильно дібрати і налаштувати слуховий апарат особисто під ваш слух.
По-третє, спільно з лікарем-сурдологом визначитися з методом відновлення розбірливості мови (самосійно чи за допомогою сурдопедагога).
Відомо, що людина чує не вухами, а мозком. Народжуючись, ми потрапляємо до світу звуків, які спочатку не можемо усвідомити чи розібрати. Головний мозок день за днем «записує» звукосполучення, голосні та приголосні, причому кожен звук має свою окрему частоту і силу. Ми запам’ятовуємо слова, розпізнаємо мовлення і паралельно вчимося говорити.
Якщо людина з народження не чує, то і говорити, як правило, не може. Але не всі знають, що якщо людину з нормальним слухом помістити в повну тишу, то за кілька років вона перестане розбирати слова та мовлення.
Із пам’яті стираються слова, знайомі звуки. Приблизно те саме відбувається з людиною зі слабким слухом.
Відновити розбірливість почутого легше, якщо почати користуватися слуховим апаратом якомога раніше. Він є своєрідним тренажером для органу слуху, стимулятором нервових закінчень слухового нерва і нейронів кори головного мозку, що відповідають за сприйняття звуків.

У свою чергу із запропонованих на ринку слухових апаратів оптимальними вважаються цифрові моделі, що працюють як мініатюрний комп’ютер. Вони мають розширені можливості для компенсації втрати слуху у випадку з кожною конкретною людиною.
«Поглядж часу» №37-10.09.2020
Читайте також: Щоб поліпшити слух – вимкніть світло