Чи можлива пізня посадка картоплі

Через хворобу не встиг посадити картоплю у звичайні терміни. Чи можна це зробити зараз?

Володимир Загорулько

Пізня посадка картоплі

У кінці весни і на початку літа катастрофічно швидко зменшуються запаси вологи у ґрунті, а утворення бульб часто збігається зі спекотною і сухою погодою. Однак при достатній кількості вологи пізня посадка має свої переваги: сходи картоплі з’являються набагато швидше, вони більш міцні, активно ростуть і досягають нормального розміру на 2-3 тижні раніше, ніж при садінні у традиційні строки.

Якщо насіннєві бульби не пророщені, то краще не втрачати час, а відразу посадити їх. У добре прогрітій вологій землі вони швидко проростуть. Перекопувати ділянку під посадку не обов’язково, досить розпушити землю і виполоти бур’яни. Але якщо стоїть суха погода, потрібно попередньо ділянку добре полити.

Бульби бажано садити вагою не менше 60 г, такі краще зберігають тургор. При наявності дрібного посадкового матеріалу необхідно розширити міжряддя до 80 см, але розміщувати в рядках близько (20-25 см), що дозволить помітно розширити в початковий період вільну зону, де можна легко боротися як із бур’янами, так і з колорадськими жуками.

Перед посадкою слід обробити картоплю препаратом престиж, адже активне пошкодження рослин колорадським жуком припадає саме на першу половину літа. При висоті рослин до 10-20 см колорадський жук відкладає яйця на нижніх листках. У цей час можна давити яйцекладки. Але якщо ви прогаяли строк і з’явилися личинки, а також дорослі особини, приступайте до механічного збирання.

Відразу після цього розпушіть ґрунт у міжряддях, завдяки чому механічно знищуються жуки і личинки, що впали на землю. При великій кількості шкідників використовуйте інсектициди за інструкцією.

Картопля пізньої посадки дасть можливість насолоджуватися смаком молодої картопельки до вересня. До того ж вона відрізняється хорошою лежкістю.

«Погляд часу» №24-10.06.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"Газета "Задавака"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *