Чи можливо покращити ослаблений слух

Втрата слуху – це проблема, яка зустрічається найчастіше, але парадоксальним чином одночасно найчастіше ігнорується. І тільки коли стає відомо, що слух не в нормі, тоді починається паніка і біганина з питаннями: що робити? Як повернути слух? Чи можна зробити відновлення слуху?

Як покращити ослаблений слух

Питання логічні та відповідь залежить від причини втрати слуху.

Причини порушення слуху

Причини порушення слуху можуть бути різними: травми барабанної перетинки, похилого віку, використання навушників, сторонні тіла чи сірчана пробка, запальні захворювання вуха, травми голови, перепади тиску, цукровий діабет, гіпертонія, ревматоїдний артрит та пухлини.

Крім того, не можна використовувати для чищення вух ватяні палички – це може призвести до ущільнення сірки та утворення пробки. Очищати вуха потрібно зовні, промокаючи вушну раковину після купання рушником. Сірка служить природним захистом для попадання у вуха води та пилу, а також містить протимікробні та пом’якшувальні компоненти.

Чи можливо покращити слух?

Для профілактики та нормалізації слуху в домашніх умовах можна виконувати комплекс вправ. Кожне з них потрібно виконувати щоденно по 10-15 разів.

  1. Розкритими долонями розтирайте вушні раковини, рухаючись за годинниковою стрілкою.
  2. Відтягуйте мочки вух униз.
  3. Обхопіть голову таким чином, щоб долоні опинилися на вушних раковинах, а пальці – на потилиці. Акуратно постукайте пальцями.
  4. Затисніть вуха долонями, створивши відчутний тиск. Різко заберіть руки.
  5. Вставте мізинці неглибоко у слуховий прохід, акуратно натисніть на стінки та покрутіть пальцями, розтираючи шкіру.

Для нормалізації слуху є і народний рецепт: у 1 скл. води півгодини кип’ятіть 1 ст. л. кореня лепехи. Приймайте відвар по 1 ст. л. до їди тричі на день.

«Погляд часу» №34-18.08.2022

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *