Чи можна дітям їсти шоколад?

Чи можна дітям їсти шоколад?

Міф про те, що дітям не можна червоних ягід, жовтих цитрусових і чорного шоколаду, міцно сидить у головах мам і бабусь, кажуть медики.

Шоколад і какао містять безліч різних з’єднань, тому цілком можливо, що якесь із них може викликати алергію. Однак насправді те, що багато хто сприймає за алергію, є атопічний або системним контактним дерматитом. Харчова алергія проявляється у вигляді болю у животі, свербіння слизових рота, навіть повернення їжі чи діареї.

Дерматит, у принципі, досить часто супроводжується харчовою алергією, тому іноді вони збігаються. Проте найпоширенішими харчовими алергенами, за словами фахівців, є молочні продукти, горіхи чи яйця, а зовсім не какао. Шоколад може бути тригером дерматиту через наявність молока, горіхів або вмісту нікелю, який вважається одним із провокаторів системного дерматиту.

Маленьким дітям шоколад давати не можна, а дітям постарше виключно в обмеженій кількості. Це факт, і з ним необхідно змиритися і дорослим, і малечі. З чим пов’язана така рекомендація? Знову з особливостями складу подібного продукту.

Почати з тих же самих вуглеводів. Вони корисні для підростаючого організму, але в шоколаді їх занадто багато, при цьому вони – легко засвоювані. Тому їх надлишок просто відправляється «в запас», іншими словами – в жирові складки, що відразу ж веде до ожиріння. А ось що містяться в шоколадки жири навпаки засвоюються з працею. Що в свою чергу призводить до підвищеного навантаження на підшлункову залозу і всю травну систему, яка фізично ще не готова до таких «вправ». Звідси підвищена секреція шлункового соку – і як наслідок біль в животі малюка, нудота, свербіж, печія, проблеми зі стільцем, не кажучи про високий ризик розвитку захворювання шлунково-кишкового тракту, жовчного міхура і печінки.

«Погляд часу» №6 -06.02.2020

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *