Чи можна покращити пам’ять у дорослому віці

Хвилює не надто хороша пам’ять: можу прочитати щось і забути через п’ять секунд буквально. Я маю серйозну адміністративну роботу, я не можу собі дозволити так гальмувати, тому хочеться якось покращити пам’ять. Чи це можливо? Чи можуть допомогти харчування, вітаміни, якесь тренування?

Тамара М.

Чи можна покращити пам'ять у дорослому віці

Якщо погіршення пам’яті дуже помітне і заважає вам нормально функціонувати, обов’язково пройдіть обстеження у лікаря, сходіть до невролога: різке та значне зниження пам’яті може бути ознакою низки захворювань.

Якщо проблеми з пам’яттю не виходять із рамок легкого погіршення, можна попрацювати над цим питанням самостійно.

Для початку налагодьте свій режим, щоб забезпечити правильний відпочинок та відновлення свого мозку, нервової системи. Висипайтеся, відпочивайте, чергуйте розумове навантаження із фізичним.

Додайте до свого раціону корисні для роботи мозку продукти – горіхи, рибу жирних сортів, багату на омегу-3 кислотами, яйця, зелень, мед, сою.

Можете позайматися вправами у розвиток пам’яті. Вони не так розвивають пам’ять, як таку або впливають на мозок, скільки тренують його, виробляють звичку до концентрації та швидкого пошуку інформації в пам’яті. Саме ця навичка дозволяє швидко працювати, згадувати, думати, приймати рішення.

«Погляд часу» №7-16.02.2023

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber
Теми:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *