Чи можна вагітним приймати парацетамол?

Вважається, що лихоманка – це добре, тому що вона змушує імунну систему активуватися і включити всі захисні реакції організму. Однак часто гарячка супроводжується головним болем, розбитістю, болями в м’язах, що істотно порушує самопочуття вагітної, а підвищення температури тіла вище 39 °С може негативно позначитися на стані плода.

Чи можна вагітним приймати парацетамол?

Парацетамол – відомий багато років препарат, який приймається при лихоманці. Його часто призначають дітям, але чи безпечний він для вагітних?

Парацетамол належить до групи анальгетиків-антипіретиків. Дія парацетамола пов’язана з блокуванням біологічно активних речовин, які, впливаючи на центр терморегуляції, підвищують температуру тіла. І хоча аналгетичний та жарознижувальний ефекти у парацетамолу виражені досить сильно, але протизапальної дії він практично не робить. Саме тому при підвищенні температури парацетамол здебільшого використовується для симптоматичного лікування, не зменшуючи при цьому ступінь запалення.

Парацетамол після прийому швидко всмоктується слизовою кишківника і розподіляється в усі середовища, у тому числі і проходить через плацентарний бар’єр, потрапляючи у кров плода. Немає доказів тератогенної або мутагенної дії парацетамола на плід, але все ж через відсутність клінічних випробувань препарат слід приймати тільки після консультації лікаря.

Олена Поправка, лікар-терапевт

«Уют» №13-25.03.2021

Газета "Уют"Газета "Погляд часу"

FacebookTwitterPinterestViber

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *